Zaman yazdı Gülen'in avukatı inkar etti!

Zaman yazdı Gülen'in avukatı inkar etti!
Zaman Gazetesi yazarı Bülent Korucu, Genelkurmay raporundaki ‘Fethullah Gülenle ilgili iddiaları’ yazdı! Fakat Fethullah Gülen’in avukatı YURT’a dava açacağını ve böyle bir rapor olmadığını iddia etti. Bu arada raprou ilk kez Zaman yazmıştı!

YURT’un 22 Aralık’ta 1. Sayfasından duyurduğu ‘TSK: Gelen grubu suikastlarla bağlantılı’ başlıklı haberin ardından, Fethullah Gülen’in avukatı Orhan Erdemli ‘fethullahgulen.org’ adlı resmi sitelerinden bir açıklama yayımladı. Açıklamada YURT ‘marjinal’ bir gazete olarak gösterildi ve Ergenekon davasına bakan mahkemeye gönderilen rapor ‘Sözde’ ve ‘Böyle bir rapor yok’ olarak değerlendirildi.

ZAMAN YAZARI RAPORDAN ALINTILAR YAPTI

Gülen’in avukatı ve resmi internet sitesinin editörleri herhalde Zaman Gazetesi yazarı Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Korucu’nun dünkü (Fethullah Gülen’in açıklamayı yaptığı gün) köşesini okumadılar! Çünkü Korucu ‘Köşemi andıççılara devrediyorum’ başlıklı yazısında aynen şu ifadeleri kullanmış: ‘Alıntıyı askeri savcılığın mahkemeye gönderdiği bilgisayarlar üzerinde yaptığı incelemenin raporundan aldım.’ Yani Korucu raporun varlığı konusunda Gülen’in avukatı Orhan Erdemli gibi düşünmüyor!

RAPORU İLK ZAMAN YAZDI!

Bu arada hatırlatmakta fayda var. Rapor sadece YURT’ta yayımlanmadı. Genelkurmay'ın, 'internet andıcı' ile ilgili olarak Ergenekon davasına bakan mahkemeye gönderdiği hard disklerin incelemesi tamamlandı ve Naip Hakim Hüsnü Çalmuk tarafından hazırlanan 212 sayfalık ön raporu ilk olarak geçen hafta Zaman ve Habertürk yayımladı. Sonra da Taraf ve ismi geçen gazeteciler! Yani Avukat Erdemli’nin ‘yok’ dediği rapor ilk önce kendi gazetelerinde çıktı ama diğer gazetelerden bir farkla: Zaman, Genelkurmay’ın ‘kullandığı’ iddia edilen gazetecilerin isimlerini açık açık yazdı ardından da ‘Kamuoyuna açıklama’ başlığıyla haberi geri çektiğini duyurdu!

ZAMAN’A DA DAVA AÇACAK MI?

Yine Zaman yazarı Bülent Korucu’nun yazısına dönelim: Korucu, rapordan bölümler almış ve YURT’un 22 Aralık’ta kullandığı bölümleri aynen köşesine taşımış. Korucu’nun köşesinden sadece bir bölümü yazalım: ‘Danıştay, Dink, Santoro cinayetlerini işleyenlerin Fetullahçılarla olan bağlantılarının medya tarafından görmezden gelindiği…’ Zaman yazarı, Gülen’le ilgili bütün iddiaları da köşesine taşımış! Yani ‘sözde’ rapor, ‘çirkin iddia’lar Bülent Korucu tarafından da dün açık bir şekilde yazılmış! Avukat Orhan Erdemli YURT’a dediği gibi ‘Yasal yollara’ Zaman için de başvuracak mı? (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com