"Zamana karşı yarışı kazanacağız"

"Zamana karşı yarışı kazanacağız"
Suat Kılıç, Dünya Salon Atletizm Şampiyonası ile ilgili konuştu.

Gençlik ve Spor Bakan Suat Kılıç'tan Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nın yapılacağı ve inşaatı devam eden Ataköy'deki spor salonunda incelemelerde bulundu. Kılıç, zamana karşı yarış verildiğini ve bu yarışını mutlaka kazanacaklarını söyledi.

Bakan Kılıç Dünya Atletizm Şampiyonası'na yetiştirilemeyeceğine dair haberler yer verilen İstanbul inşaatı devam eden salonda incelemelerde bulundu. İnşaata dair bilgi alan Kılıç, müteahhit firma yetkililerini işin taahhüt edilen sürede bitirilmesi yönünde uyardı:

"Bu salon Dünya Basketbol Şampiyonası nedeniyle Sinan Erdem Spor Salonu atletizm amacı dışına çıkınca yapım programına alındı diyen Kılıç, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Medyanın da spor camiasının da dikkati bu salonun üzerinde biliyorum. Zamana karşı bir yarış veriyoruz. Bütün Gençlik ve Spor Bakanlığı Yetkilisi arkadaşlarımız imalatın öngörülen sürede tamamlanması için seferber. Türkiye'nin ve müteahhitlik sektörünün imajı bu salona bağlı. Uluslar arası spor organizasyonları alanındaki başarımızı bu salonu zamanında yetiştirerek taçlandırmayı hedefliyoruz. 300 işçi günde 16 saat çalışarak hedefleri tutturmamız için ter döküyor. Ödenek sorunu da yok. Zaman karşı sürdürülen bu yarışı kazacağız."

9-11 Mart tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nın Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenmesi planlanırken bu salonun Dünya Tenis Şampiyonası (WTA ) ve Dünya Güreş Şampiyonası'na tahsis edilmesi üzerine yeni bir salon inşaatına başlanmıştı. Medyada salonun inşaatının 9-11 Mart tarihine kadar yetişemeyebileceğine dair haberler üzerine bakan kılıç dün İstanbul'da salon inşaatını haber vermeden denetledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com