Zaman’dan Çölaşan’a dava

Zaman’dan Çölaşan’a dava
Fethullah Gülen’in sahibi olduğu Zaman Gazetesi Emin Çölaşan’a ve Sözcü’ye dava açtı. Köşesinde konuyu gündeme taşıyan Çölaşan, “demek ki yazdıklarımdan rahatsız olmuşlar” yorumunu yaptı.

 

İşte Çölaşan’ın davalık olan yazısı

Verilen rakamlara göre Zaman’ın bir milyona yakın (!) sattığını görünce ister istemez ‘Maşallah, amma da çok satıyormuş’ diyorsunuz. Çünkü Türkiye’nin bugünkü ortamında bir gazetenin bir milyon satması asla mümkün değil. 
Böylece Zaman, gazete satışları listesinde bir numaraya (!) oturmuş oluyor, en çok satan gazete (!) unvanını elde ediyor. 
Ama gerçekler öyle değil. Bu gazetenin bayi satışı sadece 21 bin. Yani parasını verip bayiden Zaman satın alan sadece 21 bin kişi var. Peki geri kalan 900 bin’den fazla gazete ne oluyor? 
Onlar bütün Türkiye’de beleş dağıtılıyor. Her sabah en az 900 bin ev ve işyerine, bir kuruş para istemeden Zaman gazetesi bırakılmış oluyor. 
Sadece evlere ve işyerlerine değil, ülkemizin dört bir yanındaki tüm kamu kuruluşlarına, devlet dairelerine, hastane, karakol ve adliye binaları dahil her yere Zaman dağıtılıyor. 
Bir hakim ve savcı düşünün, sabah işyerine geldiğinde masasında dosyalardan önce Zaman gazetesini görüyor. Bir hastane düşünün, doktor işe geldiğinde hastalarından önce Zaman’ı önünde buluyor. 
Türkiye’de 40 sayfalık 900 bin gazeteyi bedava dağıtacak hiçbir güç yok. Buna devlet parası bile yetmez. O halde ne oluyor, nasıl oluyor? Soruyoruz, yanıt gelmiyor. Almışlar iktidar gücünü arkalarına, kendilerinden hesap soran bir tek makam yok. Fethullahçılar da yüzlerce trilyon liranın döndüğü bu olanların diyet borcunu seçimde AKP’ye oy vererek ödüyorlar. Hadise bu kadar basit!”

Çölaşan’a ulaşan tebligat

Davalılar Zaman gazetesinin her gün 900 bin’in üzerinde beleş dağıtıldığı iddiasını ortaya atarak reklam verenleri olumsuz etkilemeyi ve böylece gazetemizin reklam gelirlerinden mahrum kalmasını sağlamayı amaçlamıştır. Bu amaca ulaşabilmek için gazete hakkında kuşku uyandırmakta ve böylece ticari itibarına saldırmış olmaktadırlar.”

Aynı yazıda, Zaman gazetesi için HAKARET amacıyla ‘FETHULLAHÇI’ yaftalamasında bulunulmuştur.

Aynı yazıda, Zaman gazetesi için HAKARET amacıyla ‘FETHULLAHÇI’ yaftalamasında bulunulmuştur.”

Çölaşan’ın yanıtı

Şimdi son örnek olarak dün açıklanan resmi rakamları size aynen veriyorum:
Zaman gazetesinin bayi satışı: 20.541.
Abone satışı. (Beleş dağıtım): 958.708.
Toplam satış olarak gösterilen rakam: 979.249.
Gördüğünüz gibi, gerçek satışla gösterilen satış arasında tam 958.708 adet fark var. Bunun adına “Abone satışı” diyorlar.
İşte bu inanılmaz büyük rakam, her gün bütün Türkiye’de beleş dağıtılan Zaman gazetesi rakamı. (Belgesini Yay-Sat’ın dünkü raporundan yayınlıyorum.)
O halde soruyorum, adam gibi yanıt versinler:
Kimdir bu aboneler, isimleri nedir? Bunlar şahıs mıdır, şirket midir, devlet daireleri midir, nedir? Bu kadar abonenin isimlerini açıklayıp para makbuzlarıyla birlikte, şimdi davacı oldukları mahkemeye sunmak zorunda kalacaklar.
İnanılır gibi değil! Bu gerçekleri yazdım diye 20 bin liralık tazminat davası açıyorlar!

Ancak sevgili okuyucularım, bu davada işin en sürprizli yanını yazımın sonuna bırakmıştım. Şimdi onu okuyacaksınız:
Biliyorsunuz, Fethullahçı tayfası Türkiye’de “Fikir ve ifade özgürlüğünün, demokrasi ve hoşgörünün (!)” savunuculuğunu yapar. Tabii, işlerine geldiği sürece!

Davamızın sonuçsuz kalmaması ve halen mevcut olan hukuka aykırı haksız saldırı ve saldırı tehlikesi karşısında, davalıların (Çölaşan ve Sözcü) ‘Zaman gazetesinin beleş, bedava dağıtıldığı şeklinde yayın yapmaması yönünde’ ihtiyati tedbir kararı verilmesini…
Bunları yazmama mahkeme kararıyla yasak getirilmesini istiyorlar! Sansür istiyorlar!
Rakamlar ortada, her şey belgeli. Yaptıklarının ve rakamların hesabını vermek yerine, yasakçılık yapmaya kalkışıyorlar. Ayıptır yahu!

(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com