Zamlar bütünüyle geri alınmalı

Zamlar bütünüyle geri alınmalı
CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşım zamlarını bütünüyle geri almasını istedi.

Tamaylıgil yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul'da öğrenci ulaşım ücretlerine yapılan zammın geri alınmasıyla, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı hatanın bir kısmından döndüğünü ifade etti. Ancak bunun eksik bir uygulama olduğunu belirten Tamaylıgil, "Çünkü öğretmenlerimiz, yaşlılarımız ve bütünüyle İstanbul halkı bütçesine bindirilen adaletsiz zam yükü altındadır. Bu nedenle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'da yalnız öğrencilerin değil, başta yaşlılar ve öğretmenler olmak üzere İstanbulluları canından bezdiren ulaşım zamlarını bütünüyle geri almalıdır" dedi.

Öte yandan zammın geri almasının, CHP tarafından açılan davanın haklılığının ile keyfi ve hukuksuz uygulamaların kabulü olduğunu ifade eden Tamaylıgil, "İstanbul'u şimdilik yönetenler, aslında yönetmeye çalışanlar unutmamalıdır ki bu ve benzeri haksızlıkların er ya da geç hesabı sorulur. CHP olarak halkımızla birlikte bu hesabı sormakta kararlıyız" dedi. 

Kaynak: anka

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com