Zamların adı fiyat ayarlamaları oldu

Zamların adı fiyat ayarlamaları oldu
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ''Türkiye'nin kendi komşularıyla husumetli bir hale gelmesi, savaşır bir hale gelmesi, Türkiye kamuoyunun kabul edeceği birşey değildir'' dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ''Türkiye'nin kendi komşularıyla husumetli bir hale gelmesi, savaşır bir hale gelmesi, Türkiye kamuoyunun kabul edeceği birşey değildir'' dedi. 
 
Çekmeköy'deki Kars, Ardahan, Iğdır Kültür ve Dayanışma Dernekleri'nin açılışına katılan Tekin, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
 
Suriye ile ilgili son gelişmelere ilişkin soru üzerine konuşan Tekin, Suriye ile ilgili parti olarak uzun zamandan beri ''duruşlarının net'' olduğunu belirtti. Tekin, ''Daha 2010 yılında, sıfır sorunsuz olduğumuz bir ülke ile bugün bu noktaya gelişimiz gerçekten kabul edilir değildir. İktidar yetkililerinin bizi inandıracak, Türkiye kamuoyunu inandıracak, Türkiye çıkarları doğrultusunda yapıyoruz diyecekleri bir tek argümanları yok'' dedi. 
 
Türkiye'nin bu projeden vazgeçmesi gerektiğini savunan Tekin, ''Türkiye'nin kendi komşularıyla husumetli bir hale gelmesi, savaşır bir hale gelmesi, Türkiye kamuoyunun kabul edeceği birşey değildir. Tüm kamuoyu yoklamalarına baktığımızda, yüzde yetmişi, Suriye ile olabilecek bir savaşa karşı çıkıyor. İktidar yetkilileri, biliyorsunuz kamuoyu yoklamalarını çok ciddiye alırlar. Umut ediyorum ki Başbakan ve yetkilileri bunu da ciddiye alır. Bu hayalden ve sevdadan vazgeçerler'' dedi. 
 
''Şimdi zamların adı fiyat ayarlamaları oldu'' diyen Tekin, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
''Dünyanın en pahalı yakıtını, benzinini kullanan ülke olduk. Yurttaşlarımızın zamlarla ilgili çok büyük sıkıntıları var. Başbakan ve sayın iktidar yetkilileri, ilk başladıkları 2001'de, '3Y' ile mücadele edeceklerini belirtmişlerdi. Yani yoksullukla, yolsuzlukla mücadele edeceklerini ve yasaksız bir Türkiye yaratacaklarını söylemişlerdi. Ne yazık ki şimdi zamcı, zulümcü, zindancı bir iktidar ile karşı karşıyayız. Umut ediyorum ki bu zam furyaları son olur. Yeniden bir değerlendirme yaparlar. Enerji fiyatlarının düştüğü bir ortamda, Türkiye'de doğal gaza, enerjiye zam gelmesi anlaşılır, değildir. Birinin bunu izah etmesi gerekiyor. Bu bir fiyat ayarlaması falan değildir. Bir de AKP'nin şöyle bir alışkanlığı vardır. İyi oluyorsa keramet bizde. Kötü oluyorsa da küresel güçlerden kaynaklanıyor.''
 
-''Herkes milletin iradesine saygılı olacak''- 
 
Gürsel Tekin, yerel seçimlerin erken yapılmasını öngören anayasa değişikliği teklifinin referandum eşiğinde kabul edilmesiyle ilgili şunları söyledi: 
 
''Uzun süredir parlamento da belediye yasalarının değişmesini beklerken belediye tarihleriyle oynanmaya başlandı. Bütün şehir mi- Büyükşehir mi- Bunun hiçbir anlamı yok. Bütün şehirde yapabilirsiniz. Büyükşehir de yapabilirsiniz. Tarihi öne arkaya da alabilirsiniz. Yaklaşık 2 bin 900 belediyemiz var. Yarısı yargılanıyor. Yarısında soruşturma var. Onlarca belediye başkanı tutuklu. Yüzlerce belediye başkanı görevden alındı. Binlerce bürokrat soruşturma geçiriyor.'' 
 
Herkesin milletin iradesine saygı göstermesi gerektiğini ifade eden Tekin, ''Milletvekilleri iradesini ortaya koydu. Bu referanduma gidilecek. Sayın Cumhurbaşkanı isterse, büyük olasılıkla referanduma gidilir. Ya da bu yasa değişikliğini getirenler, bu sevdadan vazgeçecekler'' dedi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com