"Zaza" operasyonu

"Zaza" operasyonu
KÜTAHYA, BİLECİK VE KOCAELİ'NDEN ÇALDIKLARI 'ŞAHİN' MARKA OTOMOBİLLERİN ŞASİ NUMARALARINI HURDA ARAÇLARINKİYLE DEĞİŞTİREN 4 KİŞİLİK ŞEBEKE, POLİS TARAFINDAN ÇÖKERTİLDİ.

KÜTAHYA, BİLECİK VE KOCAELİ'NDEN ÇALDIKLARI 'ŞAHİN' MARKA OTOMOBİLLERİN ŞASİ NUMARALARINI HURDA ARAÇLARINKİYLE DEĞİŞTİREN 4 KİŞİLİK ŞEBEKE, POLİS TARAFINDAN ÇÖKERTİLDİ.

Bursa, Kütahya, Bilecik ve Kocaeli'nden çaldıkları Şahin marka otomobillerin şasi numaralarını hurda araçlarınkiyle değiştirdikleri iddia edilen 4 kişilik şebeke, polisin 'Zaza' operasyonuyla çökertildi. Gerçeğinden çok zor ayırt edilen şasi numaraları üzerindeki ince işçilik, polisi bile hayrete düşürdü.
Edinilen bilgiye göre, şehirlerarası çalışan 'change' çetesinin yakalanması için 4 aylık fiziki ve teknik takip yapan polis harekete geçti. Pek çok oto hırsızlığı suçundan kaydı bulunan 4 kişinin; Bursa, Kütahya, Bilecik ve Kocaeli'nden izlenme rekorları kıran bir dizideki gibi özellikle çaldıkları beyaz Şahin otomobillerin şasi numaralarını hurdaya çıkmış araçlarınkiyle değiştirdikleri belirlendi. Şüphelilerin polise yakalanmamak için şasi numarası değiştirilmiş otomobilleri üçüncü kişilerin üzerine sattıkları ortaya çıktı.

'HOBİM OTOMOBİL ÇALMAK'
Çalıntı araçların şasi numaralarını İnegöl Sanayi Sitesi'nde değiştirmeye çalışan şebeke üyeleri, polisin şok baskınıyla yakalandı. 12 otomobilin ele geçirildiği 'Zaza' operasyonda incelenen şasi numaraları, polisi bile şaşkına çevirdi. Gerçeğinden çok zor ayırt edilen şasi numaralarındaki ince işçilik, kriminal ekiplerini hayrete düşürdü.
Otomobil çalmanın kendisi için hobi olduğunu söyleyen Ş.A. (29) ile suç ortakları M.A.U. (28), A.Ü. (27) ve D.S. (32), 'suç işlemek için örgüt kurmak, örgüt kapsamında oto hırsızlığı yapmak, sahtecilik ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet' suçlarından adliyeye sevk edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com