ZEKA Afyonkarahisar'da toplandı

ZEKA Afyonkarahisar'da toplandı
Zafer Kalkınma Ajansı Bölgesel Kalkınma Çalışma Grubu’nun üçüncü toplantısı Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Zafer Kalkınma Ajansı ve TR33 Bölgesi Üniversiteleri Afyon Kocatepe Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde oluşturulan Bölgesel Kalkınma Çalışma Grubu’nun üçüncü toplantısı Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
TR33 Bölgesi’nden akademisyenler ve Ajans uzmanlarının katıldığı toplantı, ikinci toplantıda alınan karar uygun olarak, dört alt grubun ayrı ayrı gerçekleştirdikleri oturumlar halinde gerçekleşti. Toplantının açılışını Ajans Genel Sekreteri Dr. Yılmaz Özman, Bölgesel Rekabetçilik Stratejisi’ne ilişkin gerçekleştirdiği sunumla yaptı.
Araştırma-Analiz ve İnovasyon alt grubu oturumunda ilk olarak, 2014-2023 TR33 Bölgesi Bölge Planı hazırlıkları kapsamında Bölge’de gerçekleştirilebilecek analizlerden bahsedildi. Bölge’nin rekabetçilik, yenilikçilik, girişimcilik ve istihdam gibi alanlarda ortaya koyacağı stratejiler kapsamında yapılacak eylem ve programlardan bahsedilen oturumda, bu analiz ve eylemlere Bölge üniversitelerinin ve akademisyenlerinin nasıl katkıda bulunacağına dair tartışmalar yürütüldü.

Proje Fikirleri ve uygulamaları alt grubunda bölge genelinde proje yazma ve yürütme kapasitesinin nasıl arttırılabileceği; bölge akademisyenleri ve ajans işbirliğinde gerçekleştirilebilecek projelere örnekler sunuldu.
Akademik etkinlikler alt grubunda ise diğer grupların faaliyetleri destek olmak niteliğinde ve bu faaliyetler doğrultusunda, Bölgemizde gerçekleştirilebilecek akademik nitelikli etkinlikler tartışıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com