ZEKA bilgilendirdi!..

ZEKA bilgilendirdi!..
Zafer Kalkınma Ajansı'nın (ZEKA) Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak'ta hizmet veren Yatırım Destek Ofislerinde görev yapan uzmanlar Genel Sekreter Dr. Yılmaz Özmen başkanlığında, Uşak Yatırım Destek Ofisinde bir araya geldi. Yapılan topla

Zafer Kalkınma Ajansı'nın (ZEKA) Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak'ta hizmet veren Yatırım Destek Ofislerinde görev yapan uzmanlar Genel Sekreter Dr. Yılmaz Özmen başkanlığında, Uşak Yatırım Destek Ofisinde bir araya geldi. Yapılan toplantıda, bölgedeki yatırım imkanlarının tanıtımına yönelik altyapının oluşturulması konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.
Bölgedeki dört ilde toplam yedi uzmanla faaliyetlerine başlayan Yatırım Destek Ofisleri (YDO), yerli ve yabancı potansiyel yatırımcılara rehberlik edebilmek için hızlı bir çalışma temposu içine girdiği belirtildi.
Yatırımcıların yatırım sürecindeki tek adresi ve kolaylaştırıcısı olmayı hedefleyen Zafer Kalkınma Ajansı YDO'ları, bölgeye doğrudan yabancı yatırım çekme konusunda da geliştirdikleri bölgesel stratejilerle ekonomiyi canlandırmayı amaçlıyor.
ZEKA Genel Sekreteri Yılmaz Özmen, 'Yatırım Destek Ofisleri, asli görevleri olan yatırım faaliyetlerinin yanında, faaliyete geçtikleri günden itibaren Mali Destek Programı kapsamında düzenlenen bilgilendirme ve eğitim toplantılarına destek oldu. Ayrıca, Ajans tarafından sunulan Teknik Destek eğitimlerinin de izleme ve değerlendirme süreçlerinde yer aldı. YDO'lar 7-25 Şubat 2011 tarihleri arasında faaliyette olan Teknik Yardım Masaları aracılığıyla proje hazırlamak isteyen kurum ve kuruluşlara rehberlik etmekte.
Toplantıda ayrıca, halen devam etmekte olan Mali Destek Programı ile ilgili projelerin sayısını ve kalitesini artırma amacıyla istişarelerde bulunuldu. 18 Mart 2011'de sona erecek olan bu programın bölge açısından daha yüksek katma değer sağlaması amacıyla Teknik Yardım Masalarının aktif olarak kullanıldığı ve billboardlarda yayınlanan reklamların bölge içerisinde önemli ses getirdiği değerlendirilmiştir' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com