ZEKA' dan helal gıda atağı

ZEKA' dan helal gıda atağı
ZEKA) 'helal gıda sertifikası sahibi İşletmeleri'nin sayısını artıracağı bildirildi.

Zafer Kalkınma Ajansı'nın, (ZEKA) 'helal gıda sertifikası sahibi İşletmeleri'nin sayısını artıracağı bildirildi.
Zafer Kalkınma Ajansı’nın Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak’ta hizmet veren Yatırım Destek Ofisleri'nde (YDO) görev yapan uzmanlar, Genel Sekreter Dr. Yılmaz Özmen başkanlığında Uşak Yatırım Destek Ofisi’nde bir araya gelerek, bölgedeki yatırım imkanlarının tanıtımına yönelik eylem planının ve altyapının oluşturulması konusunda fikir alışverişinde bulundular.
Toplantıya Ajans Genel Sekreteri Dr. Yılmaz Özmen ve Hülya Uğuz ile birlikte Kütahya YDO’dan Kutlu Eser, Afyonkarahisar YDO’dan Tuğrul Çınar ve Nurten Aksu; Manisa YDO’dan Devrim Barış Subaşı, Dilek Can Uncuoğlu ve Buket Turamanlar; Uşak YDO’dan ise Kürşad Murat ve Arda Kırankabeş katıldı.
Genel Sekreter Özmen, Kalkınma Ajanslarının önemli faaliyet alanlarından birinin de bölgede yabancı yatırımcıları çekmek, bölgemizin yatırım alanlarıyla ilgili sorunları tespit edip giderme yönünde çalışmalar yapmak olduğunu ifade etti.
Özmen, daha önce bölge OSB’leri ile birlikte hazırlanmış olan ‘OSB Strateji Belgesi’ ve ‘Yatırım Ortamını İyileştirme Eylem Planı’nın bu amaç için gerçekleştirilenlerden bazıları olduğunu belirtti.
Özmen, ayrıca yeni yatırım teşvik sisteminde Kalkınma Ajanslarının rolünün ve iş yükünün daha da artacağı ve bu yönde kapasitelerini artırmaları gerektiğini dile getirdi.
Toplantıda, ajans uzmanları bölgede öne çıkan sektörlerden tarım ve gıda sektörüne yönelik yapılacak çalışmalar hakkında sunumlar yaparken; özellikle bölgedeki helal gıda sertifikası sahibi kuruluşlarının sayısını artırma yönünde ve üretim kapasitemizin dünya pazarlarının gerektirdiği kalite ve standartlarda olması açısından yapılacak çalışmaları gözden geçirdiklerini belirttiler.
Ajans uzmanları, yatırımcıların yatırım sürecindeki tek adresi ve kolaylaştırıcısı olmayı hedefleyen Zafer Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofislerinin, bölgeye doğrudan yabancı yatırım çekme konusunda da geliştirdikleri bölgesel stratejilerle ekonomiyi canlandırmayı amaçladıklarını ifade ettiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com