ZEKA, Kobilere yönelik proje başlatacak

ZEKA, Kobilere yönelik proje başlatacak
Zafer Kalkınma Ajansı, önümüzdeki dönemlerde açıklanacak olan mali ve teknik destek programları ile ilgili konuları görüşmek üzere toplantı düzenlendi. Uşak Valisi Özdemir Çakacak'ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Manisa Valisi Halil İbra

Zafer Kalkınma Ajansı, önümüzdeki dönemlerde açıklanacak olan mali ve teknik destek programları ile ilgili konuları görüşmek üzere toplantı düzenlendi. Uşak Valisi Özdemir Çakacak'ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz de katıldı.

Uşak Valisi Özdemir Çakacak'ın başkalığında gerçekleştirilen ZEKA toplantısına, Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Kuvvet, Uşak il Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun, Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Seyit Ömer Durmuş, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser, Manisa İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan katıldı. Toplantıda önümüzdeki dönemlerde açıklanacak olan 2 adet mali destek programı ve teknik destek programıyla ilgili görüşmeler yapıldı. ZEKA toplantısına ilk kez katılan Vali Halil İbrahim Daşöz, toplantının açılış konuşmasında, ZEKA'nın yapmış olduğu çalışmaları inceleme fırsatı bulduğunu belirterek, yapılan çalışmalara destek verdiğini söyledi. Toplantının Başkanlığını yapan Uşak Valisi Özdemir Çakacak, toplantının yapılmasındaki amacın 2 adet mali destek ve bir adet teknik destek programının açıklanması öncesinde yapılacak olan değerlendirme toplantısı olduğunu söyledi.
ZEKA, KOBİLERE YÖNELİK PROJE BAŞLATACAK
Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) önümüzdeki günlerde KOBİ'lere yönelik yeni bir proje teklif çağrısı (hibe desteği programı) başlatmayı planlamakta olduğunu söyleyen Uşak Valisi Özdemir Çakacak, “Yönetim Kurulu'nun onayladığı program Kalkınma Bakanlığı'na gönderilecektir. Kalkınma Bakanlığı'nın da onayı ile program kamuoyuna ilan edilecektir. Zafer Kalkınma Ajansı KOBİ programının yanında bir de kurum ve kuruluşların küçük ölçekli altyapı projelerine yönelik bir çağrı başlatmayı planlamaktadır. Bunun yanında teknik destek programı ile ilgili olarak, Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA), önümüzdeki günlerde başlatacağı teknik destek programı kapsamında kurum kuruluşların ihtiyaç duydukları eğitim danışmanlık ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Kurum ve kuruluşlara iki haftayı geçmemek suretiyle ihtiyaç duydukları alanlarda profesyonel uzmanlarca eğitim danışmanlık verilmesi sağlanacaktır. Eğitim danışmanlık hizmetlerinin finansmanı Zafer Kalkınma Ajansı'na ait olacaktır.”dedi.
YURT DIŞI GEZİLERİ 8-16 EKİMDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK
Seçim çalışmaları nedeniyle ertelenen yurt dışı gezilerinin de 8-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirileceğini söyleyen Uşak Valisi Özdemir Çakacak, “Ajans, yönetim kurulu üyelerinin de katılacağı bir heyetle 8-16 Ekim tarihlerinde Belçika ve Fransa'ya bir çalışma ziyareti gerçekleştirecektir. Söz konusu ziyaret kapsamında heyetimiz Charleroi (Belçika), Alsace ve Cote D'Azur (Fransa) bölgelerindeki kalkınma ajanslarını ziyaret edecek, bu bölgelerdeki teknoloji gelişim bölgelerini, sanayi parklarını ve teknokentleri yerinde inceleyecektir. Heyet ayrıca Brüksel ve Strazburg kentlerinde AB kurumlarını ziyaret edecek, yerel yönetim amirleri ve çeşitli iş dernekleri bölgenin iş ve yatırım ortamının geliştirilmesine yönelik istişarelerde bulunacaktır.”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com