Zekeriya Hoca yine çok güldürdü VİDEO

Zekeriya Hoca yine çok güldürdü  VİDEO
Canlı yayında 'sunucu' yerine 'Moderatör' kelimesinin kullanılmasına kızan Zekeriya Beyaz, kelimelerin Türkçe kullanılması gerektiğini savundu...

Canlı yayında 'sunucu' yerine 'Moderatör' kelimesinin kullanılmasına kızan Zekeriya Beyaz, kelimelerin Türkçe kullanılması gerektiğini savundu.

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan 'Med-Cezir' adlı tartışma programının bu haftaki konuğu Ünlü İlahiyatçı Profesör Zekeriya Beyaz'dı. Kendine has üslubu ile gündem yaratan Zekeriya Beyaz, 'sunucu” yerine 'moderatör' kelimesi kullanılınca tepkisini yine kendine has üslubu ile gösterdi.

NEYSİNİZ SİZ? KİMSİNİZ SİZ?

Moderatör kelimesinin kullanılmasına kızan Zekeriya Beyaz, Latif Şimşek'e sert çıktı. Latif Şimşek'in kendisinin moderatör olduğunu hatırlatması üzerine müdahale eden Zekeriya Hoca “Neysiniz siz? Kimsiniz siz? Ne demek o?” dedi.

BEYAZ HOCA YİNE GÜLDÜRDÜ

Latif Şimşek'in 'moderatör'ün kelime anlamını açıklamasının ardından konuşan Zekeriya Beyaz “Sunucuya ne oldu? Ama ben sunucu anlıyorum. Modere-Modara deyince ben şaşırdım biraz. Ayıp diye bir şey var işte. Ben bunları eleştiririm” diyerek Latif Şimşek'e sert çıktı. Zekeriya Hoca'nın tepkisini el kol hareketleri ile belirtmesi ise stüdyoda komik anların yaşanmasına neden oldu.

TÜRK OL, TÜRKÇE'Yİ ÖLDÜRME

Zekeriya Beyaz “Türk ol, Türk. Türkçe'yi niye öldürüyorsun. Türkçe'yi işgal ettirmeyin.” derken, bu sözler üzerine Latif Şimşek, Zekeriya Beyaz'a hitaben “Sizin konuştuğunuz kelimelerin yüzde 90'ı da Arapça. O zaman Arapça kelimeleri de Türkçe konuşacaksınız.” diyerek Zekeriye Hoca'yı cevap verdi
“One Minute'den sonra moderatörü öğrendiniz” diyen Zekeriya Beyaz ise “Ben medyayı da kabul etmiyorum.” diyerek bu tartışmaya son noktayı koydu.

İŞTE O DAKİKALAR

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com