Zekeriya Öz'le İlgili Şok İddia!

Zekeriya Öz'le İlgili Şok İddia!
Öz, 'Polis istiyor biz de mahkemeye sevk ediyoruz' demiş..

Gazeteci Ahmet Şık'ın avukatı Atalay, savcı Zekeriya Öz'ün sorgu sırasında, “Ben kimlerle ilgili yakalama ve arama istenildiğini bilmiyorum. Emniyet bizden talep ediyor, biz de çoğu zaman olduğu gibi imzalayarak mahkemeye havale ediyoruz” dediğini iddia etti.

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan gazeteci Ahmet Şık'ın avukatı Akın Atalay, Savcı Zekeriya Öz'ün yaptığı son açıklamaların, gözaltı sürecindeki tutum ve sözleriyle tamamen çeliştiğini iddia etti. Atalay, Ahmet Şık'ın, gözaltına alınışından Metris Cezaevi'ne götürülene kadar geçen 3 günlük süreçte avukatı olarak yaşadıklarını şöyle anlattı: “Savcılık ve mahkeme huzurunda geçen her anın dolaysız, doğrudan tanığıyım. Anlatacak çok şey var. Ama hepsi de dehşet verici, ürkütücüdür. Sadece bir anekdot aktarayım:

Şık'ın kitatan haberi yok

Ben savcıya, Ahmet Şık'ın Ertuğrul Mavioğlu ile 2009'da yazdığı iki ciltlik Ergenekon kitabından söz ettiğimde, haberi olmadığını söyledi. Derhal dışarıdaki arkadaşlardan isteyip, getirttik. Bir yandan sorulara devam ederken bir yandan da kitaba göz gezdirdi. Eğer çok iyi ve yetenekli bir aktör değilse, kitabı ilk kez gördüğüne ve duyduğuna kalıbımı basarım. Sordum: “Gerçekten mi ilk kez duydunuz ve ve gördünüz?” Yanıtladı: “Evet...” Ve devamla şunları söyledi: “Ya ben bu son gözaltı ve aramalarda kaç kişi ile ve kimlerle ilgili yakalama ve arama istenildiğini bilmiyorum. Ahmet Bey'in de ismi var mı yok mu dikkat etmedim, biliyorsunuz emniyet talep ediyor, biz de çoğu zaman olduğu gibi imzalayarak mahkemeye havale ediyoruz.”

'Darbe davası değil'

İşte, hükümetin yargının tasarrufudur dediği olayın aslı astarı budur... Öz'ün yazılı basın açıklaması benim açımdan bardağı taşıran son damla olmuştur. 12 saat önce ifade sırasında yüzümüze karşı bambaşka beyanlarda bulunan savcı, basın açıklamasında ise eleştiri niteliğinde yazı yazan istisnasız herkesi muhatap alarak açıkça tehdit etmektedir.
Dolaysız ve doğrudan tanık olarak söylüyorum. Ahmet Şık ve Nedim Şener' in de tutuklanması ile artık bu ülkede gazetecilik yapılamaz. Bugüne kadar süren davadaki müdahil avukatlık statümün de sonlandırılması için, artık bu davaya inancım ve güvenim kalmadığı için istifa edeceğimi, bu yargılamada bundan sonra, (elbette tercih ettiğim şüpheliler bağlamında) müdafi olarak görev yapmak durumunda olduğumu belirteceğim. Artık eminim, Ergenekon denilen dava bir darbe teşebbüsü davası değildir.

Dezenformasyon

Emniyet yetkilileri Atalay'ın açıklamalarının dezenformasyon amaçlı olduğunu belirterek polisin her zaman savcının kararıyla gözaltı işlemlerini yaptığını söyledi.

Savcı Öz Galatasaray üyesi oldu

ERGENEKON Savcısı Zekeriya Öz, Galatasaray Kulübü'ne kongre üyesi oldu. Galatasaray taraftarlığı ile bilinen Öz'e üyelik kartını bizzat Başkan Adnan Polat verdi. Öz 15 bin 286 sicil no ile kayıt oldu. Öz'ün üyeliği camiada ilginç bir olay olarak karşılandı.. Polat'ın başarısız olduğunu ve bırakması gerektiğini ifade eden kulüp üyeleri “Başkan artık yırttı.. Kendisi Galatasaray'dan her yere gider, ama bir tek Silivri'ye gitmez” diyerek üyelik olayına esprili bir bakış açısı getirdiler..

VATAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com