Zekeriya Öz'ü tehdit eden kişi o mu?

Zekeriya Öz'ü tehdit eden kişi o mu?
Zekeriya Öz'ün Erdoğan tarafından kendisiyle görüşmek üzere gönderildiğini söylediği ismin Kamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu olduğu iddia edildi

Kulislerde konuşulan diğer isim ise Balyoz davasında 102 komutanın tutuklanmasıyla ismi gündeme gelen Ali Efendi Peksak Balyoz Davası'nın önemli hakimlerinden biriydi.

Bakırköy Başsavcı Vekilliği'ne atanan Zekeriya Öz, yaptığı basın açıklamasında Başbakan Tayyip Erdoğan’ın operasyonu durdurması için kendisine iki kişi gönderdiğini ileri sürmüştü. Başbakan Erdoğan’ın iddiaları yalanlamasına karşın, Öz’ün aktardığı buluşmanın gerçekleştiği ve açıklamasında bahsettiği “yüksek yargı kökenli” hukukçunun Kamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu olduğu söyleniyor.

DİĞER İSİM ORTAYA ÇIKARSA...

Savcı Öz'le görüşen isimlerden birinin Ömeroğlu olduğunu söylerken diğer isim ile ilgili ipucunu ise Cemaat'e yakın olan ve Ankara'dan kulis bilgileri veren "@twitankara" adlı adres verdi.

Twitankara şunları yazdı: "Eğer A. E. P. ismi doğruysa, Savcı Öz'ün onun adını açıklaması mümkün değildir. Aksi takdirde ülke baştan dizayn edilir."

O İSİM ALİ EFENDİ PEKSAK MI?

Kulislerde görüşmeye katılan ikinci ismin Ali Efendi Peksak olduğu iddia edildi. Öz'ün otel kayıtlarını elinde tuttuğu da iddialar arasında.

Hakim Ali Efendi Peksak, Balyoz davasında ismi sıkça gündeme gelen bir kişiydi.

Sanık avukatları, hakim Peksak'ın dosyayı iyi incelemeden, savcılığın mahkemeye gönderdiği herkesi tutuklandığını söylemişlerdi. Ayrıca TÜBİTAK raporlarını isteyen avukatların taleplerini de reddetmişti.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com