Zeki Bayır: " Şaibesiz bir oda istiyoruz"

Zeki Bayır: " Şaibesiz bir oda istiyoruz"
Tavşanlı’da Berberler ve Kuaförler Odası seçimleri yaklaştıkça kulis çalışmaları da hareketleniyor.

 5 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan seçimler öncesinde 45 yıldır bu mesleği yapan Zeki Bayır, adaylığını açıklayarak oda yönetimine talip olduklarını duyurdu. 

Yönetim Kurulu listesi ve destekçileriyle Eylül Bayan Kuaförü’nde basın mensuplarıyla bir araya gelen Zeki Bayır, seçimler öncesinde çarpıcı açıklamalar yaparak Tavşanlı’da Berberler ve Kuaförler Odası’nın yıpratıldığını savundu. Baba mesleğini yürütmekle birlikte Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olduğunu hatırlatan Bayır, Çıraklık Eğitim Merkezi’nde 14 yıl boyunca öğrenci yetiştirdiğini, 7 yıl boyunca odanın dernek statüsündeyken başkanlığını yaptığını, 2006 - 2011 yılları arasında da genel sekreterlik görevini yürüttüğünü anlattı.

Bu işlere yabancı değilim diye sözlerine başlayan Zeki Bayır, “60 yıllık geçmişi olan odamıza sahip çıkma sorumluluğu bizi bu yola çıkmaya mecbur kıldı. Üyesi olduğumuz Berberler ve Kuaförler Odası’nın yaşadığı zorluk ve sıkıntıları aşmak istiyoruz. Odamız son yıllarda yanlış ve keyfi yönetilmesinden dolayı hak etmediği bir dizi soruşturmadan geçmiştir. Birlik, konfederasyon, bakanlık tarafından denetlenmiş, bakanlık soruşturması halen devam etmektedir. Konfederasyon müfettişlerinin yaptığı denetimler sonrasında başkan ve iki yöneticisinin gece saat 24:00 sularında istifasını almıştır. Bir başkan neden gecenin bir yarısı aniden istifa eder? Bunu tüm üyelerimizin dikkatine sunuyoruz. Bizler daha şeffaf bir yönetim, şaibelerden ve soruşturmalardan uzak bir yönetim için yola çıkmış bulunuyoruz “ dedi.

Berberler ve Kuaförler Odası Başkan adayı Zeki Bayır, basın açıklamasının ardından beraberinde ki heyet ile birlikte esnaf ziyaretlerinde bulunarak yapmak istedikleri çalışmalar ve hizmet anlayışları konusunda bilgiler verdi. Bayır, yakın zamanda tüm meslektaşlarıyla birlikte nezih bir ortamda toplantı gerçekleştirerek kendilerini ifade edeceklerini belirtti. Zeki Bayır, 5 Şubat’ta yapılacak seçimlerin Tavşanlı’da faaliyet yürüten tüm berber ve kuaförlere hayırlı olmasını diledi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com