Zeki Müren anıldı

Zeki Müren anıldı
Sanat güneşi, ölümünün 16'cı yılında Bursa'daki mezarı başında anıldı.

Türk Sanat Müziği'nin unutulmaz ismi 'Sanat Güneşi' lakaplı Zeki Müren, ölümünün 16'ncı yılında Bursa'da Emirsultan Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı. Müren'i yeğeni İlknur Güner, modacısı ve yakın dostu Muzaffer Çaha ve sevenlerinin katıldığı anma töreninde dualar okundu.

Zeki Müren için ilk tören, Zeki Müren Güzel Sanatlar ve Anadolu Lisesi'nde düzenlendi. Öğrencilerin katıldığı törende Sanat Güneşi'nin ilk bestesi olan 'Zehretme Hayatı Bana Cananım' adlı şarkı plaktan dinletildi. Zeki Müren'in sanat yaşamının anlatıldığı tören sonrası, Sanat Güneşi'nin Emirsultan Mezarlığı'ndaki kabri başında dualar edildi. Sanatçıların katılmadığı anma töreninde konuşan yeğeni İlknur Gülten, "Bu yıl, geçen yıllara göre daha sade bir tören düzenlemek istedik. Ailesi ve sevenleriyle birlikte Sanat Güneşimizi anmak istedik. Zeki Müren Türkiye'nin temel taşlarından biriydi. O hep bir numaraydı. Belki bugün burası kalabalık değil ama tüm Türkiye Zeki Müren'i bugün dualarla anıyor. Biz bunu biliyoruz" diye konuştu.

Zeki Müren'in yakın dostu ve modacısı Muzaffer Çaha ise "Zeki Müren benim 20 yıllık dostumdu. Çok önemli sırlarımızı paylaştık. Çok özel bir insan, çok değerli bir sanatçıydı. Türk halkı onu unutmayacak" dedi.

Zeki Müren'in anma programı Emirsultan Camii'nde okutulan mevlit ile sona erdi. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com