Zenke kadro dışı!

Zenke kadro dışı!
Samsunspor, Mersin İdman Yurdu maçının hazırlıklarına başladı.
Samsunspor, Spor Toto Süper Lig'de Pazar günü sahasında Mersin İdmanyurdu ile yapacağı maçın hazırlıklarına başladı.
 
Kulüpten yapılan açıklamada, Fenerbahçe ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası 4. tur maçında oyundan alınmasına tepki göstererek el-kol hareketlerinde bulunan Simon Terwase Zenke'nin süresiz kadro dışı bırakılmasına ve ayrıca para cezası ile cezalandırılmasına karar verildiği bildirildi.
 
Nuri Asan Tesislerinde, teknik direktör Mesut Bakkal yönetiminde gerçekleştirilen antrenmana sakatlığı bulunan Theofanis Gekas ile Zenke dışında tüm oyuncular katıldı. Samsunsporlu oyuncu Ekigho Ehiosun'un eski hocası, eski Nijerya milli takım antrenörü Samson Siassia da antrenmanı izledi. Teknik direktör Bakkal ile bir süre sohbet eden Siassia, hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
Antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamada bulunan Bakkal, Spor Toto Süper Lig'de kendileri adına matematiksel olarak hiçbir şeyin bitmediğini söyledi.
 
Hiçbir beklentisi olmadan Samsunspor'u destekleyen taraftarlara teşekkür eden Bakkal, ''Mersin İdmanyurdu maçında bize destek versinler. Çünkü ligde matematiksel olarak hiçbir şey bitmedi. Ligde son üç maçımız var. Matematiksel olarak umudun bitmediği sürece bu işte var olduğumu söyledim. Bir kez daha söylüyorum, Samsunspor takımı vardır. Kimilerine göre bu hayal gibi gelebilir ama belki de gerçekleşir, belli olmaz'' dedi.
 
GEKAS'IN SAKATLIĞI
 
Sakatlığı bulunan Yunanlı oyuncu Gekas ile ilgili bazı gazetelerde yer alan haberlere değinen Bakkal, Gekas'ın Samsunspor için çok önemli bir oyuncu olduğunu vurguladı.
 
Bazı gazetelerde yer alan haberlerin asılsız olduğunu savunan Bakkal, ''Gekas bizim için önemli bir oyuncu, ona şu ortamda izin verecek kadar ne aptalım, ne de bu işi bilmeyen bir adamım. Gekas'ın kontrollerinde iç yan bağlarında zedelenme olduğu belirlendi. Doktorumuzun önderliğinde MR'ı çekildi. MR sonucunda İstanbul'daki çok güvendiğimiz, Türkiye'de sayılı doktorlardan birine gösterdik. Doktor, en az iki üç haftası olduğunu söyledi. Oyuncumuz, Avrupa Şampiyonası'na gideceği için Yunanistan'daki doktoruna durumunu göstermek için izin istedi. Yedi günde biz buna bir şey yapamayacağımız için bir haftalığına izin verdik. Gekas ile ilgili çıkan haberler külliyen yanlıştır. Eğer bana inanıyorsanız dediklerim doğrudur'' dedi.
 
''BURASI SAMSUNSPOR, TEKKE DEĞİL''
 
Bakkal, Fenerbahçe ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası 4. tur maçında oyundan alınan Zenke'nin, oyundan alınışına gösterdiği tepkiyi eleştirdi.
 
Zenke'nin sadece kendisine değil bu davranış ile Samsunspor'a da saygısızlık yaptığını dile getiren Bakkal, ''Zenke olayı sadece bana yapılan bir olay değildir, Samsunspor Kulübü'ne yapılan bir olaydı. Hayatımda ilk defa karşılaşıyorum. Herkesten rica ediyorum, bu tip oyunculara prim tanımasınlar. Benim olduğum bir yerde bu tür oyuncuların olmayacağını kesin söylüyorum. Ben yönetim kuruluna sundum. Yönetim kurulu haber verecek ama benim bulunduğum ortamda bu tip olaylara müsaade etmem. O formanın değeri büyüktür. Yapılan şeyi hiç üzerime almadım. Bu Zenke'nin kendi terbiyesizliğidir, kendi ahlaksızlığıdır. Spor ahlakına uymayan bir olaydır. Lütfen herkes 'Zenke Zenke' diye bağırırken bir kez daha düşünsün. Burası Samsunspor, tekke değil. Herkes burada layıkıyla mücadele edecek. O formanın hakkını verecek, vermiyorsa da susup oturacak. Samsunspor sadece Zenke'ye bağlı değildir. Zenke ile de kazanacaksak kazanmayalım'' şeklinde konuştu.
 
ZENKE KADRO DIŞI
 
Bu arada kırmızı-beyazlı kulübün internet sitesinden yapılan duyuruda, Zenke'nin süresiz kadro dışı bırakılmasına ve ayrıca para cezası ile cezalandırılmasına karar verildiği bildirildi.
 
Zenke'nin söz konusu Fenerbahçe maçında oyundan alınmasına tepki göstererek el-kol hareketlerinde bulunmasını tasvip etmelerinin mümkün olmadığı belirtilen açıklamada, ''Bu durumu profesyonel futbolcuya yakışmayacak bir hareket olduğu kadar kulübümüze yapılan bir hareket olarak görmekteyiz. Teknik direktörümüz Mesut Bakkal'ın bu futbolcuyla ilgili hazırladığı rapor yönetim kurulumuzda görüşülmüş ve spor ahlakıyla bağdaşmayan bu hareketinden dolayı Zenke'nin süresiz kadro dışı bırakılmasına ve ayrıca para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir. Kadro dışı bırakılan Zenke kulübümüz tarafından tahsis edilen antrenör nezaretinde, profesyonel takımımızdan ayrı olarak idmanlarına devam edecektir'' ifadelerini kullandı. (EMK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com