Zerdüşt demişti çark etti

Zerdüşt demişti çark etti
Bitlis temaslarını sürdüren Başbakan Erdoğan, AKP Gençlik Kolları Kongresi'nde konuştu...

AKP'nin Gençlik Kolları, diğer gençlikkolları gibi sanal değildir. Gençlik bu hareketin ruhudur, heyecanıdır, dinamizmidir. Öyle siyasi partiler var ki kongrelerini bırakınız salonlarda yapmayı, bırakın böyle binlerce gencin önünde yapmayı, İstanbul gibi bir şehirde bile 300-500 kişiyle yaparlar.

ELEKTRONİK KİTAP DÖNEMİNE GEÇİYORUZ

AKP ise İlçe ve Belde koüngrelerini coşku içinde topladı ve tamamladı. Şu ana kadar 32 ilimizde kongrelerimiz yapıldı. Bugün Bitlis'te 33. İl Gençlik Kongremizi heyecan içinde, kardeşlik ve demokrasi içinde gerçekleştiriyoruz. Gençlerin siyasette ne kadar aktif yer aldığını, ne kadar belirleyici olduğunu görmek isteyen bugün Bitlis'e baksın, bu gençlik kongresine baksın.

Bizim için gençler asla ve asla ucuz iş gücü değildir. Bizim için gençlik kolları, sadece pankart asan, bayrak asan, süsleme yapan, broşür dağıtan birimler değildir. Bizim için gençler bu ülkenin geleceğidir. Bizim için gençler siyasetin heyecanıdır, dinamizmidir, siyasetin asil ve coşkulu damarıdır. Onun için 12 Haziran seçimlerinde gençlik kollarımızdan yetişmiş tam 16 arkadaşımız milletvekili seçildi. Şimdi ben Bitlis'e sesleniyorum, araştırın bakın.

Acaba diğer siyasi partilerde kaç tane gençlik kollarından olan milletvekili var. Parmak sayılarını bulmaz. Birileri gençleri oy deposu olarak görürken, biz gençleri siyasetin aktörü olarak gördük ve görüyoruz. Şu anda genel merkez gençlik kollarının arka arkaya başkanlıklarını yapmış iki arkadaşımız da parlamentoda. Bu tezgah üretecek, dokuyacak parlamentoya gönderecek. Birileri gençlerin eline taş tutuştururken, molotof kokteyli verirken biz gençlerin eline kalem, kağıt veriyor bilgisayar veriyor, gençleri en iyi şekilde eğitmenin mücadelesini yürütüyoruz.

Dikkat edin gençler, 9 yıllık AK PArti iktidarı döneminde ki bugün 18 Kasım ve bizim bu ülkede iktidar oluşumuzun 9 yılını tamamlıyoruz. Bugün onun için anlamlı bir gün. 9 Yıl önce bugün biz iktidardaydık. Şimdi 10. yıldan bir gün aldık. Tam 169 bin yeni derslik açtık. 2002 sonunda Bitlis'te derslik sayısı 1822 idi biz ise buna ilave yaptık ve şuanda 3056 oldu. Biz bu dönemde 7 bin 72 adet bilgisayar gönderdik. Nereye Bitlis'teki okullarımıza. Türkiye genelinde olduğu gibi Bitlis'te de ilk ve ortaöğretimde öğrencilerimize kitaplarını ücretsiz dağıttık mı dağıttık yine dağıtacağız. Şimdi yeni dönem başlıyor, inşaallah artık elektronik kitaba geçeceğiz, onun hazırlığını yapıyoruz. Yavrularımız onu eline alacak ve gidip derslerini takip edecek. Bitlis Eren Üniversitesini sizlere kim kazandırdı? Bu toplantının öncesinde üniversitemizde toplu açılış gerçekleştirdik.

Hepsinin Bitlis'e Bitlisli kardeşlerime hayırlı olmasını diliyorum. Çocuklar için, gençler için eğitim önündeki her engeli tek tek kaldırıyoruz. İlk öğretimdeki erkek öğrencilerimiz ve kız öğrencilerimize ödenen paralara zam yapıyoruz.

Bier tarafta gençleri ölşümeteşvik eden, ölüme terk eden, diğer tarafta insannı insan olduğu için seven. Gençler için okul inşa eden, gençleri okula teşvijk eden, gençler için çalışan bir AK Parti var. Bir tarafta anneler ağlamsın diye çırpınan AK Parti, diğer tarafta terörü siyasete alet eden korkaklar var. Yıkmak yakmak kalp kırmak ocakları söndürmek alçakların işidir.

Bitlis'in gençlerinden Doğu ve Güneydoğu'nun tüm gençlerinden kahraman gençleri ve hainleri birbirinden ayırt etmelerini bekliyorum.

Şunu unutmayın genç kardeşlerim sizler çok büyük bir milletin mensuplarısınzı. Sizler Türkiye Cumhuriyeti'nin mensubusunuz. Bitlisli gençlerden'Benim için öldürme' demelerini istiyorum.

Biz tek milletiz, biz tek bayrağız. Değerli jkardeşlerim biz tek vatanız. Kürdüyle Türküyle, Çerkeziyle Gürcüsüyle, Boşnağıyla, tek milletiz. Tarihte bu mileti çok bölmek istediler, aralarına nifak sokmak istediler.

Bakın kurtuluş savaşı hazırlıklarını yaparken benim kürt kardeşlerim 1920'de Paris Barış Konferansı'na uzun bir telgraf gönderiyorlar 'Muazzam Osmanlı Kitlesinin en metin ve sarsılmaz, kale gibi direnci olan kürtler, her şeyden evvel İslam'dır. Yani Zerdüşt'ler değil İslam'dır. Muhteşem Osmanlı ailesinin ve şu İslam kardeşliği toplumunun uzvu olan Kürt'lerin onlardan ayrılmaması onların gayesidir. İşin gerçeği, Gazi Mustafa Kemal diyor ki 1920'de yine bir telgrafında söylüyor 'Sizler gibi, din ve namus sahibi büyükler oldukça Türk ve Kürd'ün ayrılmaz iki kardeş olarak yaşamakta devam edeceği, iç ve dış düşmanlarımıza karşı demirden bir kale gibi kalacağı görevinizdir' diyor.

Bu milletin üzerinde ne tezgahlar kurmuşlar görüyor musunuz neden bölmek için. Adam çıkıyor diyor ki Kürtler'in dini Zerdüştlüktür diyor nerede Öcalan'ın kitabında. Kendi mitinglerinde Öcalan'ı kalkıpta Peygamber ilan eden onlar değil mi? Mızrak çuvala sığmıyor artık. İşte Kurtuluş Savaşı'ndaki durum, Türk'ün Kürtle koyun koyuna savaştığı bir dönemdi. Malazgirt'te böyle değil miydi? İşte inanıyorum ki Selahaddin'i Eyyubi'nin torunları bu tuzağa düşmeyecektir. Kurtuluş Savaşı tek bir kavmin, ırkın savaşı değildir, tüm milletin kurtuluş mücadelesidir. TBMM böyle bir güzellik üzerine tesis edilmiştir.

CHP'nin Genel Başkanı Tuncelili yani Dersimli, CHP bu katliamla ne zaman yüzleşecek. CHP bu zamanda tartışamayacak ne zaman tartışacak.

İnkar ve asimilasyon politilkalarına biz son verdik. Tarihi ile yüzkleşmeyen CHP buna destek vermedi.

Biz bu saldırılar karşısında akli selimden vazgeçmiyeceğiz. Biz inadına demokrasi diyoruz. Biz inadına barış vbe demokrasi diyoruz. Teröristle masum halşkın ayırt edilmediği dönem asla geri gelmeyecek. Ak Parti hükümetinin 9 yıl boyunca asla taviz vermeden vesayetle ettiği mücadeleye devam edeceğiz. AK Parti yönetimi sivil diktaya prim vermez.

Bugüna rtık kimse talimatla manşet atmıyor, kimse talimatla yazmıyor. Bugün artık yasaklı kelimeler yok. Hiç kimse zihinleri bulandırmaya çalışmasın. Şimdi olanlar Ak Parti'den önce olanları sorgulasın. KCK operasyonları üzerinden bizi eleşetirnlere, yargının verdiği karardır. AK Parti'nin verdiği bir emir değildir. KCK'yı masum bir sivil örgüt olarak görenler ortaya çıkan delillere bir baksınlar.Masum insanların ölmesi için ahzırk yapan belediye başkanları belediye işçileri nasıl masum oalbilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com