Zeyid Aslan disipline sevk edildi

Zeyid Aslan disipline sevk edildi
AKP Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, Genel Kurul'daki küfürlü ifadeleri nedeniyle AKP TBMM Grup Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre; AKP TBMM Grup Yönetim Kurulu toplanarak, Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'ın Genel Kurul'daki sözlerini değerlendirdi. Toplantıda, Aslan'ın sarf ettiği ağır hakaret içeren ifadelerin uygun olmadığı gerekçesiyle Grup Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi kararlaştırıldı.
 
İSTİFA ETMİŞTİ
 
Zeyid Aslan, TBMM Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu başkanlığından da istifa etti.
 
TBMM Başkanlığı'na istifasına ilişkin dilekçesini sunan Aslan, istifa dilekçesinde şunları kaydetti:
 
''TBMM'de kurulan haberleşme hürriyeti ve özel hayatın gizliliğini ihlalleri araştırma ve önerileri belirleme amacıyla kurulmuş olan, ülkemizin önem arz eden bir gündemine yönelik çalışma yürüten Araştırma Komisyonu'nun çalışmalarını daha sağlıklı bir ortamda yürütebilmesi ve kamuoyunun beklediği sonuca daha hızlı ulaşabilmesi ve ülkemizin gündeminin yersiz işgal edilmemesi için Araştırma Komisyonu Başkanlığı ve üyeliğinden istifa ediyorum.''
 
Zeyid Aslan, AKP'den ya da milletvekilliğinden istifasının söz konusu olmadığını bildirdi.
 
CHP'li bir grup milletvekili, TBMM Yasa Dışı Dinleme Komisyonu'na toplu olarak giderek, CHP'li Kamer Genç'e yönelik küfürlü ifadeleri nedeniyle AKP'li Zeyid Aslan'ın komisyon başkanlığından istifa etmesini talep etmişti. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com