Zeynep Hakkari'deki Evinde!

Zeynep Hakkari'deki Evinde!
Hakkari'de minibüs saldırısında yaralanan Zeynep evinde..

Hakkari'de meydana gelen mayınlı saldırıda yaralanan ve Malatya'da tedavi altında alınan Zeynep bebek taburcu olduktan sonra Hakkari'ye getirildi.

Amcası Yalçın Kurt tarafından özel bir araçla baba evine getirilen minik Zeynep, babası Hamit Kurt ve yakın akrabaları tarafından karşılandı. Burada minik Zeynep'in babası kucağına aldığı Zeynep'le hasret giderdi. Sağlık durumu oldukça iyi olduğu görünen minik Zeynep çevresine gülücükler saçtı. Ablası Sudenaz Kurt ise kardeşinin yanından hiç ayrılmadı.

DEDE EVİNDE BURUK MUTLULUK
Zeynep'in dedesi Cahit Erol, torununa kavuşmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, "Sanki benim kızım yani gelmiş kadar sevindim. Torunumu bana bağışladığı için Allah'a şükrediyorum. Olayın failleri ortaya çıkarsa daha mutlu olurum. Acım daha da hafifler. 9 yakınımı kaybettim. Ateş düştüğü yeri yakar, benim ciğerim yanıyor. Devletten tek isteğim ailemi katleden katilleri ortaya çıkarsın" diye konuştu.

FAİLLER ORTAYA ÇIKARSA ACIM HAFİFLER
Zeynep'in babası Hamit Kurt ise kızına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu fakat mutluluktan ziyade acısının daha çok olduğunu belirtti. Kurt, "Devlet bu olayı yapan kişileri bulsun başka hiçbir şey istemiyorum. Çocuğuma kavuştuğum için acım hafifledi. Bu failler ortaya çakarsa benim hiçbir acım kalmaz." dedi

9 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ
Hakkari'nin Durankaya Beldesi ile Geçitli köyü orasında bulunan yolda 16 Eylül 2010 günü Aydın Erol yönetimindeki minibüsün altında tuzaklanan mayının patlaması sonucu 9 kişi hayatını kaybederken, 4 kişi de yaralanmıştı. Yaralılar arasında bulunan Zeynep Kurt isimli çocuk 112 ambulans helikopteriyle Hakkari'den alınarak Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi'ne ulaştırılıp çocuk servisinde tedavi altına alınmıştı.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com