Zeytinburnu'ndan gergin anlar!

Zeytinburnu'ndan gergin anlar!
Zeytinburnu Küçük Sanayi Sitesi'nde yıkım kararı çıkan 41 iş yeri için esnaf ile polis arasında arbede çıktı...

Zeytinburnu Küçük Sanayi Sitesi'nde bulunan 41 iş yeri için mahkemeden yıkım kararı çıktı. Karar nedeniyle sanayi sitesinde bekleyen esnaf, iş yerlerini yıktırmamak için polise direndi.

Oto sanayi sitesinin girişine barikat kuruldu. Bir su tankeri ve çok sayıda otomobille yolu kapatan esnaf, yıkıma direnmeye çalıştı. Önce belediye görevlileriyle sonra da polisle tartışma yaşandı. Zaman zaman tartışmalar arbedeye dönüştü. Bunun üzerine takviye çevik kuvvet polisi çağrıldı. Polis, yola park edilen araçları kaldırdı. Polis ile grup arasında gerginlik çıktı. Bu sırada bir vatandaşın, "Teröriste var da bize yok mu" demesi sinirleri iyice gerdi. Bu sözler üzerine bir polisin vatandaşı gözaltına almak istedi. Ancak araya giren esnaf arkadaşın gözaltına alınmasına engel oldu.

Yaşanan gerginlik sırasında polisin "Provakasyondan uzak durun" dediği duyuldu. Aynı polisin " Kim bunu yaparsa karısını koynundan alırım" demesi tepkiye yol açtı. Esnaf bu sözler üzerine polise tepki gösterdi. Tepkiler üzerine polis bölgeden uzaklaşmak zorunda kaldı. Polis ile esnaf arasındaki gerginlik devam ediyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com