Zil çalınca babam dolaba saklandı

Zil çalınca babam dolaba saklandı
Arkadaşını öldürüp parçalayarak nehre atmaktan yargılanan Engin Payaz, cinayete eşinin karışmadığını söyledi.

 

11 yaşındaki kızları ise şunları anlattı: Zil çalınca babam dolaba saklandı. Annem ‘Ben seni çağıracağım’ dedi. Samsun’da eşiyle ilişkisi olduğu gerekçesiyle 43 yaşındaki Sebahattin Yener’i baltayla öldürüp cesedini parçalayarak poşetlerle ırmağa attığı iddia edilen 39 yaşındaki Engin Payaz ile eşi 32 yaşındaki Reyha Payaz’ın Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılanmasına devam edildi.
 
Kanıtları yok etme suçundan tutuklu yargılanırken tahliye olan Reyha Payaz duruşmaya katılmazken, tutuklu sanık Engin Payaz, eşinin olaya karışmadığını tekrarladı. Ancak, tanık olarak dinlenen çiftin 11 yaşındaki kızları A.P ise olay akşamını anlatırken, “Zil çalınca, babam dolaba saklandı” dedi.
 
‘Eşimle yatakta yakaladım’
Olay, Samsun’un İlkadım ilçesinde 2008 yılı mart ayında meydana gelmişti. Sabahattin yener aniden kaybolunca, yakınları, arkadaşı Engin Payaz’dan şüphelenerek polise başvurdu. Fevzi Çakmak Mahallesi’nde oturan 2 çocuk babası Engin Payaz ile eşi Rehya Payaz gözaltına alındı.
 
Engin Payaz sorguda, arkadaşa Sebahattin Yener’i eşiyle yatakta yakaladığını, baltayla başına vurarak öldürdüğünü ve cesedini parçalayıp ırmağa attığını söyledi. Bunun üzerine Payaz çifti cinayetten tutuklanarak, Samsun 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmalarına başlandı. Reyha Payaz, kendisinin cinayete karışmadığını, sadece eşinden korktuğu için delilleri yok ettiğini söyleyince, geçen yıl Eylül ayında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Yener ailesinin itirazı ve başvurusu üzerine Reyha Payaz hakkında “cinayete iştirak” suçundan ikinci bir dava açıldı. Bu dava diğer davayla birleştirildi.
 
‘Annem halıyı kesip yaktı’
Dünkü duruşmada, tutuklu olarak yargılanan Engin Payaz eski sözlerini tekrarladı ve cinayete eşinin katılmadığını ileri sürdü. Ancak Payaz çiftinin tanık olarak dinlenen kızları A.P. çok farklı şeyler anlattı.  Sabahattin Yener’i annesinin çağırdığını belirten küçük kız şunları söyledi:
 
“Annem telefon edip Sebahattin amcayı çağırdı. Bir süre sonra zil çalınca babam yatak odasındaki dolaba saklandı. Annem ‘ben seni çağıracağım’ diyerek kapıyı çekip gitti. Sonra biz uyumuşuz. Daha sonra annem odaya geldi. Ağabeyimle bana bir tencere verdi. ‘Tuvaletiniz gelince bunun içine yapın’ dedi. Kapıyı kilitleyip gitti.  Sabah kapıyı açtı. Annem halının birini kesip kesip sobada yaktı. Evde de temizlik yapıyordu. Banyoda yüzümü yıkarken lavabonun borusunda kan gördüm.”
 
Küçük kızın ifadelerinin ardından Cumhuriyet Savcısı, Reyha Payaz’ın tutuklanmasını talep etti. Ancak mahkeme bu talebi kabul etmeyerek duruşmayı erteledi.(SYK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com