Zinanın Suç Olmaması Kötü Oldu!

Zinanın Suç Olmaması Kötü Oldu!
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, A Haber Televizyonu'nda siyasette yasa dışı yollarla elde edilen görüntülerle ilgili değerlendirmesinin sorulması üzerine şöyle konuştu:

Bunlar özel hayat, bunların siyasetle ilgisi yok' diyemezsiniz. Toplumu aldatmaya kimsenin hakkı yok, sadakat denen bir şey, aile bağlarının güçlü olması gereken bir şey var. Artık TCK'da zinayı suç sayan bir madde de yok işin kötüsü.

'Aşüfte'
(Yassıada'da özel hayata ilişkin konular da dava konusu edildi. Bu anlamda 'bir meşrulaştırma olmuyor mu bu tutuma karşı?' gibi bir soru tartışılıyor' denilmesi üzerine) Konunun bunlarla alakası yok. Bir insan, eşinden başka biriyle ilişki kurmuş, ondan bir çocuğu doğmuş olabilir. Bu, kendisi açısından bir ahlaki zaaf olarak da değerlendirilebilir ama mahkeme kayıtlarına bakarsanız o kadının da söyledikleri, Adnan Menderes'in de ifade ettikleri geçmişte kalan bir acı olaydır. Bugün, bu siyasetçilerin garsoniyerlerinde yan yana geldiklerine karşı söyledikleri şeyler toplumu daha çok ilgilendirmeli. Yıllardır 'vatan, millet, Sakarya' diyenlerin, yanındaki aşüfteye dönüp de 'bu sağcılar yuvarlaktır, zaten bunların hiç bir şeyine güvenilmez' diye hakaret etmenin çok önemli.”

Milliyet

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com