Zıpkınla 2 metre 10 santimetrelik balık avladı

Zıpkınla 2 metre 10 santimetrelik balık avladı
Bodrumspor Kulübü Zıpkınla Balık Avlama Takımı sporcusu ve 2006 yılı Türkiye Zıpkınla Balık Avlama Şampiyonu Mehmet Orman’ın, zıpkınla avladığı 2 metre 10 santimetrelik ’akya’ cinsi balık görenleri şaşırttı.

35 yaşındaki Mehmet Orman, dün sabah saatlerinde Turgutreis Beldesi’ne 2 mil uzaklıktaki Yassıada açıklarında tüpsüz dalış yaptı. Orman, 23 metre derinlikte dev akya balığı ile karşılaştı. Orman, 2 metre 10 santim boyunda, 80 kilogram ağırlığındaki balığı, zıpkınla vurdu. Orman, dev balığı Gümbet Mahallesi’ndeki işletmeciliğini yaptığı av malzemeleri satışı yapılan dükkanda sergilemeye başladı. Mevsim itibari ile akyanın bol olduğu bir dönem olduğunu belirten Orman, "23 metrede balığı görünce tereddüt etmeden hemen dibe inip takibe başladım ve vurmayı başardım. Balığın bugüne kadar bölgede zıpkınla avlananların en büyüklerinden biri olduğunu söylenir" dedi.

Akya, uskumrugillerden, eti lezzetli, kemikli bir balık. Ege’de ve Akdeniz'de, Atlantik ve Pasifik Okyanusu’nda yaşar. ’Ak balık’ olarak da bilinir. Dişleri yoktur. Genelde 50 ile 100 santimetre boyunda, 10 ile 35 kilo ağırlığında.
(SRK)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com