Ziraat Bankasından hayvancılığa faizsiz kred

Ziraat Bankasından hayvancılığa faizsiz kred
Ziraat Bankası tarafından büyükbaş süt hayvancılığı, küçükbaş besi ve süt hayvancılığına faizsiz kredi veriliyor.

Ziraat Bankası tarafından büyükbaş süt hayvancılığı, küçükbaş besi ve süt hayvancılığına faizsiz kredi veriliyor.
Bankanın Pazarlar Şube Müdürü Haldun Aydın Köroğlu, üreticilere verilecek yatırım kredisinin, ahır ve ağıl yapma, süt sağım tesisi kurma ile hayvan alımını kapsadığını söyledi.
Süt sığırcılığı, damızlık etçi sığır, koyun, keçi, büyükbaş hayvan ve manda yetiştiriciliğine sıfır faizli kredi verileceğini ifade eden Köroğlu, şöyle konuştu:
''Geri ödemesi 7 yılda yapılacak kredinin limiti 7,5 milyon lirayı geçmektedir. Projenin sıfır faizli işletme kredisi ise büyükbaş besi hayvancılığını kapsamıyor. Bu projeyle ülkenin et üretimini artırmak amaçlanıyor. Büyükbaş besi hayvanı alımı ve yem temininde kullandırılacak kredi, 2 yılda geri ödenecek. Üst limiti 3 milyon liradır. Hayvan başına büyükbaşta 5 dekar, küçükbaşta 10 başa 5 dekar ekili olması gerekmektedir. Büyükbaş hayvancılığında hayvan alımı ve yem kredilerinde sıfır faizle kredi mevcuttur. Hayvancılığın tamamına kredi uygulanmaktadır. Bankadan kredinin açılabilmesi için tesisin olması veya vade bitene kadar kiralanması gerekiyor. 100 liralık kredi için 150 liralık gayrimenkulün ipotek verilmesi gerekiyor. Projeden yararlanmak için en az 10 büyükbaş, 50 koyun veya 25 süt keçisi alınmalıdır.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com