Ziraat Odaları Aylık Toplantısı Tavşanlı'da yapıldı

Ziraat Odaları Aylık Toplantısı Tavşanlı'da yapıldı
Kütahya İl Merkez ve İlçe Ziraat Odalarının Aralık ayı Koordinasyon Kurulu Toplantısı Tavşanlı'da yapıldı.

Kütahya İl Merkez ve İlçe Ziraat Odalarının Aralık ayı Koordinasyon Kurulu Toplantısı Tavşanlı'da yapıldı.

Toplantıya Kütahya Ak Parti Milletvekilleri Prof.Dr. Vural Kavuncu, Hasan Fehmi Kinay, Tavşanlı Kaymak sorularımızı ilgili kurum ve bakanlıklara iletmekteyiz' dedi.
Kütahya milletvekili Hasan Fehmi Kinay, Kütahya'da 40 bin civarında olan çiftçilerimizin sorunlarını sıkıntılarını daha net görebilme imkanımızın olacağını belirtti. Kinay, tarım sektörü zor bir sektör olduğunu tarım bakanlığının gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı olarak yeniden yapılanması konusuna değindi.
Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu ise, tarımda toprak toplulaştırılması basınçlı sulama sistemleri, biçerdöverlerin dönebileceği geniş arazilerin oluşturulması hakkında Denizli Acıpayam da yapılan toprak toplulaştırılması konusunda gözlemde bulunulmak için gezi tertip edileceğini ifade etti.
Tarım İl Müdürü Seyfettin Baydar ise toprak toplulaştırılması, zirai mücadele ürünlerinin satışı ve denetlenmesi , gıda güvenliği, kırsal kalkınma desteklerinden bahsetti.
SGK il müdürü Fevzi Gökçe 1 Ekim 2008 yılında 5510 sayılı kanunla tarım bağ-kur, genel sağlık sigortası hakkında bilgiler verdi.
DSİ İl Müdürü Adil Sabancı, Kütahya'da yüzde 20 civarında olan tarımsal sulamamızı nasıl artırabilir, kanaletlerin durumu ve barajlardaki doluluk hakkında bilgiler verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com