Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı

Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı
Kütahya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Toplantısı Tavşanlı Ziraat Odasında gerçekleştirildi.

Kütahya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Toplantısı Tavşanlı Ziraat Odasında gerçekleştirildi.
Tarımda verim, çiftçilerin sorunları ve desteklemelerin masaya yatırıldığı toplantıya AK Parti Kütahya milletvekili Vural Kavuncu, Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Kütahya ve diğer ilçelerden daire ve kurum amirleri ile oda üyeleri katıldı.
Tavşanlı Ziraat Odası Başkanı İsmail Akpınar, “2011 yılı 10.cu koordinasyon kuruluna sizlere ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyorum. Toplantımızın tarım ve hayvancılığa büyük katkı sağlayacağına inanarak bu çalışmaların başta ülkemize il ve ilçelerimizde ki tüm üreticilere hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Koordinasyon Toplantısında konuşma yapan AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, bu toplantıları önemsediklerini söyledi.
Kavuncu, “Bu toplantılar, ortak akıllar yol göstericilik anlamında bizler için önemli. Bizler sizlerin temsilcisi olarak elbette sorunlarınızı yerine getirebilmek bir takım açılımları oluşturabilmek sıkıntıları gidermek amacı ile sizlerle birlikteyiz. Sizler bu memleketin geleceğisiniz. Tıpkı geçmiş medeniyetlerde olduğu gibi, nerede toprak var, nerede bereket var, ziraat var medeniyetler tarih boyunca oralarda kurulmuş ve oralarda yeşermiş. Ancak günümüz koşullarında bunların yeniden yorumlanması lazım. Kütahya'nın gelecek yüzyıllarında tarım-hayvancılığın yeri neresi olmalıdır? Kütahya hangi alanlarda avantajlara sahiptir ve hangi alanlarda değerlenebilir? Ülkemiz çok dikkatli davranmak zorunda artık boşa gidecek israf edilecek bir kaynağımız yok. Bu şekilde yatırımlara tahammülümüz yok ama bir yandan da ülkemize refaha götürecek, insanlarımıza mutluluk,bereket verecek her türlü işi yapmakta sonuna kadarda arkasında olacağız” dedi.
Kavuncu, “Bu anlamda baktığınızda şu küresel rekabet var. Bugün bir manav da artık Arjantin limonu, brezilya muzu, mısır karpuzu yer alıyor. Bu küresel rekabetin ister kabul edelim ister kabul etmeyelim yanında olalım olmayalım realite olarak geldiği noktayı hepimize gösteriyor. İşte bizde bu noktada artık sadece kendimize yetecek sadece mahalle pazarına çıkacak olan bir ziraat mı yoksa ülkeye ve uluslar arası alana götürecek ziraat mi? Mallarımızı, ziraat ve hayvancılığımızı nasıl geliştireceğiz, hangi sıkıntılar var bunlara bakacağız. Artık sadece isteyen bir toplum değil sorunlara ortak olan onlara işte analiz eden çözümler getiren ve onu hep birlikte arkasında olan bir toplum haline mutlaka gelmek zorundayız. Biz bu toplantıda olan noktalara son derece dikkat edeceğiz. Elimizden geldiği kadar katkıda bulunarak daha iyi noktaya gelmesini sağlayacağız. Artık renkli ve şatafatlı sözler değil iş yapmak zamanı” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com