Ziraat Odası Yönetimi Alıcık’I Ziyaret Etti

Ziraat Odası Yönetimi Alıcık’I Ziyaret Etti
Nazilli Ziraat Odası Başkanı Necdet İzgü ve Yönetim Kurulu, Başkan Alıcık’ı makamında ziyaret etti.

AYDIN - Nazilli Ziraat Odası Başkanı Necdet İzgü ve Yönetim Kurulu, Başkan Alıcık’ı makamında ziyaret etti.

Ziraat Odası Başkanı Necdet İzgü ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bekir Elvanlı, Yüksel Avcı, Mehmet Durmaz ve Ziraat Odası Meclis Üyesi Mehmet Keser, Başkan Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret etti. Başkan Alıcık’a Umre ziyareti için hayırlı olsun dileklerini sunan Ziraat Odası Başkanı Necdet İzgü ve Yönetim Kurulu üyeleri, pazar yerlerinde satış yapan ve organik belgesi olmayan üretici veya satıcıların denetlenmesi konusunda bilgi alışverişinde bulundu.

“ÜRETİCİYE PAZAR YERİ SIKINTISI YAPILIYOR”
Nazilli pazarında çiftçinin kendi ürettiği mallarının satışını yapmakta zorluk çektiğini de ifade eden Necdet İzgü; “Çiftçimiz ürettiği mahsulünü tarladan sabah dalından koparıp pazara getiriyor. Ancak bazen pazar yerinde mahsulünü koyup satabilecek yeri bile olmuyor. Manavlar ve halden aldıklarını satan pazarcı esnafı, kendi yetiştirdiği ürünü satmak isteyen üreticiye yer konusunda adil davranmıyor. Çiftçinin kendi ürünlerini daha rahat bir ortamda ve yer tahsisi konusunda daha adaletli davranılarak satış yapabilmelerini istiyoruz” dedi.
Ziraat Odası Başkanı Necdet İzgü ve yönetim kurulu üyeleri ayrıca çok önem arz eden bir konu olan pazar yerlerinde organik adı altında satış yapan pazar esnafının da denetlenmesi gerektiğini ifade etti. Organik belgesi olmayan üretici veya satıcıların insan sağlığı ile oynadıklarını belirterek belgeleri yoksa ürünlerin üzerine bu tür etiketlerin konulmaması gerektiğini ve bu belgelerin denetlenmesinin çok önemli bir konu olduğunu söyledi.

“NAZİLLİ HALKI ÇOK ŞANSLI”
Başkan Alıcık konunun çok önemli olduğunu belirterek bu denetimlerin yapılacağını ve kendi ürünlerini pazarda satacak olan çiftçinin satacağı yer tahsisi konusunda adil davranılarak kesin çözümler getirileceğini söyledi. Nazilli halkının çok şanslı olduğunu ifade eden Alıcık; “Nazilli’ye bağlı 32 köy bulunmakta. Bu köylerdeki çiftçimiz ürünlerini dalından koparıp getirerek satışa sunmakta. Üretici alın teri ve emeğinin karşılığını pazarda ürününü satarak alacağından dolayı Pazaryeri tahsisi konusunda kendilerine adil davranılması gereklidir. Belediye Zabıta Ekipleri bu konuda gerekli önlemleri alacak ve üreticinin de ürününü daha rahat bir ortamda satabilmesi için uygun şartlar hazırlanacaktır” dedi.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com