Ziya Doğan: "Beşiktaş'ı neden mi reddettim"

Ziya Doğan: "Beşiktaş'ı neden mi reddettim"
Gümüşhane Üniversitesi tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ve Teknik Direktör Ziya Doğan öğrencilerle söyleşi yaptı.

Mühendislik Fakültesi Çok Amaçlı Salonu'nda gerçekleştirilen söyleşiyi Ak Parti Milletvekili Kemalettin Aydın, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın ile öğrenciler izledi. Salona girerken alkışlarla karşılanan iki teknik adama öğrenciler forma imzalattı.

"UEFA'NIN CEZASI HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTI"

Ögğrencilerin sorusu üzerine UEFA'nın verdiği men cezasının kendilerini büyük hayal kırıklığına uğrattığını belirten Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam şunları söyledi:

"Hedeflerinizden birisi Avrupa kupalarına katılmak. Bu amaç uğruna da çok zorlu ve sıkıntılı bir sezonu geride bırakıyorsunuz. Sonucunda Avrupa kupalarına hak kazanıyorsunuz ki bu yıl bizim 3 defa üst üste Avrupa kupalarına katılma başarımız olacaktı. Bu bir Anadolu takımı için gerçekten önemli bir başarı. 2007 yılından kalan bir sıkıntı da bugün karşımıza bizi çok üzen bir sonuç olarak çıktı. Kulübümüzün UEFA'ya yapacağı itirazın kesinlikle iyi niyetli bir şekilde karşılık bulup, bu kararın ortadan kalkacağına ve önümüzdeki sezon Avrupa kupalarında mücadele edeceğimize inanıyorum."

"ULUSOY'LA İŞİ BİTİRECEĞİM.."

Teknik Direktör Ziya Doğan ise, bir öğrencinin, Trabzonspor'un beaşındayken Beşiktaş'tan teklif aldığınız yönünde gazetelerde haberler çıkmıştı sorusunu yanıtlarken de şunları söyledi:

"Beşiktaş'tan iki sefer teklif aldım. Yıldırım Demirören benimle görüşmek istedi. 'Kusura bakma benim Trabzonspor'da mukavelem var' dedim. Demirören bana 'Haluk Ulusoy'u devreye sokacağım o işi bitireceğim' dedi. Ben de kendisine hiç girişimde bulunmamasını söyledim.

DEMİRÖREN: UÇAĞIN HAZIR GEL

İkinci girişim ise Del Bosque zamanında oldu. 7. hafta, gece 11'de oteldeyim, Sayın Demirören telefon açtı. 'Hoca, şu anda 25 kişilik yönetim kurulunda bir tane bile fire yok. Herkes seni istiyor. Özel uçak hazır, havaalanında bekletiliyor. Mukaveleni inceledik. Hiçbir tazminat yok. Hiçbir şey olmaz. Sen valizini toplayana kadar biz seni özel uçakla gelip Trabzon'dan alıp İstanbul'a getiriyoruz' dedi.

"GELİRSEM SOKAKTA GEZEMEM"

Benim dediğimi söyleyeyim size, çünkü bu Trabzon camiasında çok anlaşılmadı. Çünkü reklam yapmayı sevmiyorum. Zaman her şeyi ortaya çıkarıyor. 'Başkan eğer bu şekilde Beşiktaş'a gelirsem, bu camiayı yüzüstü bırakırsam adamım diye sokakta gezemem' dedim."

İki teknik direktöre Rektör Günaydın tarafından plaket verilirken, Ertuğrul Sağlam da Rektör'e Bursaspor forması ve şapkası hediye etti. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com