Zonguldak Çaycuma'da 1 kişinin daha cesedi bulundu!

Zonguldak Çaycuma'da 1 kişinin daha cesedi bulundu!
Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'ndeki köprü faciasında kaybolanlardan bir kişinin daha cesedi bulundu.

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’nde geçen cuma günü Filyos Çayı üzerindeki köprünün çökmesi sonucu azgın sulara düşerek kaybolanlardan 1 kişinin cesedi daha bulundu. Böylece kayın 15 kişiden cesedi bulunanların sayısı 2’ye çıktı.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekibi, botla çayda yaptığı taramalar sırasında, köprüden yaklaşık 13 kilometre uzaklıkta sazlıkların arasında bir erkek cesedi gördü. Ceset, botla kıyıya çıkarıldı.

CESEDİN KİMLİĞİ BELİRLENDİ

Köprü faciasından 5 gün sonra bulunan ve Çaycuma Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 2’nci cesedin minibüsteki yolculardan 33 yaşındaki Serdar Saraç’a ait olduğu belirlendi. Saraç’ın cesedi yakınları tarafından teşhis edildiği belirtildi.

Çaycuma Köprüsü’nün yıkılmasıyla Filyos Çayına uçan minibüsteki 10 kişi ile köprüden yaya geçerken çaya düşen 15 kişiden Meryam Başören’in cesedi olaydan 42 saat sonra geçen pazar bulunmuştu. Aralıksız devam eden çalışmalar sırasında bugün saat 18.00 sıralarında kayıplardan bir kişinin cesedi daha olay yerine 13 kilometre uzaklıkta nehirde bulundu.

TABYALAR KALDIRILAMADI

Bu arada köprünün çöken her biri 200 toplum tabyaların kaldırılması için başlatılan çalışmalarda sona gelindi. Tabyaların bulunduğu bölgede dolgu işlemlerinin tamamlanmasının ardından vinç getirildi.

Çelik halatlarla bağlanan tabyaları kaldırmakta vincin yetersiz kalması üzerine başarılı olunamadı. Yetkililer Ankara’dan daha güçlü vinç getirileceğini söyledi. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com