Zonguldak köprü faciasında cenazeler toprağa verildi

Zonguldak köprü faciasında cenazeler toprağa verildi
Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'ndeki köprü faciasının 6'ncı gününde Filyos Çayı'ndan çıkarılan minibüste bulunan sürücü 58 yaşındaki İsmail Örenbaş, yolcular 60 yaşındaki Mehmet Başören ve 70 yaşındaki Alim Başören'in cenazeleri, aynı köyde gözyaşları arasın

Cenazede Mehmet Başören'in yakını 32 yaşındaki Kadriye Ergen, kayıp 10 kişi arasında babası ve yeğeni de bulunan Çaycuma Belediye Başkanı AKP'li Mithat Gülşen'e, Her an göçebelir demesini biliyorsunuz, niye ilgilenmediniz diyerek tepki gösterdi.

Hepsiyle ilgilendim, benim de canım gitti diyen Başkan Gülşen, gözyaşlarını tutamadı.Çaycuma İlçesi girişindeki Çaycuma Köprüsü'nün 48 metrelik bölümünün çökmesiyle Filyos Çayı'na düşen minibüs, facianın 6'ncı günü akşam saatlerinde köprünün yaklaşık 250 metre altında Filyos Çayı'nın kenarında bulundu.

Kıyıdan yaklaşık 5 metre açıkta dipte oluşan 1 metre civarındaki çukura düştüğü saptanan minibüs, yaklaşık 5.5 saat süren çalışmayla çaydan çıkarıldı. Taklalar atarak sürüklenirken çayda yer yer bulunan kayalara çarptığından hurda yığını haline gelen ve yolcu kapısı yerinden sökülen minibüsten, sürücü evli 3 çocuk babası İsmail Örenbaş, emekli madenci evli 5 çocuk babası Mehmet Başören ile emekli madenci evli ve 4 çocuk babası Alim Böşören'in cesetleri çıkarıldı.

3 kişinin cenazesi, sabah otopsinin ardından Çaycuma Devlet Hastanesi morgundan alınarak Yolgeçen Köyü Başörenler Mahallesi'ne götürüldü. Tabutların üzerinde ceketleri ve şapkaları bulunan 3 cenaze, köy camisinin avlusuna yan yana konuldu. Cenaze namazına Vali Erol Ayyıldız, Kaymakam Hasam Yaman, CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, köylüler ve hayatını kaybedenlerin yakınları katıldı.

BELEDİYE BAŞKANINA TEPKİ

Cenaze namazını kıldıran İl Müftüsü Refik Bulut, Allah yolunda ölenlerin yanında, depremde, afetlerde ölenlerin de şehit olduğunu söyledi. Cenazeler, namazın ardından Başörenler Mahallesi Mezarlığı'na götürüldü.

Bu sırada ölenlerin yakınları gözyaşı döktü. Olaydan 43 gün sonra cesedi bulunan Meryem ve minibüsten cesedi çıkan Mehmet Başören çiftinin yakını 32 yaşındaki Kadriye Ergen, kayıp 10 kişi arasında babası Kemal ve yeğeni Sezgin Gülşen de bulunan Belediye Başkanı Mithat Gülşen'e tepki gösterdi.

Kadriye Ergen'in, 'Her an göçebilir' demesini biliyorsunuz, niye ilgilenmediniz Sizin ağlamanız boşuna. Niye bu kadar ihmalkarsınız şeklindeki tepkisi üzerine gözyaşlarını tutamayan Başkan Gülşen, Ben o kadar hizmet verdim. Hepsiyle ilgilendim. Benim de canım gitti. Babamın öldüğü kaldığı belli değil diye konuştu. Belediye görevlileri ve diğer yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışılan Kadriye Ergen'e, bazı vatandaşlar ise Sen şov yapıyorsun diye çıkıştı.

Bu sırada İsmail Örenbaş'ın kızkardeşi Yüksel Örenbaş da O benim ağabeyim değil, aynı zamanda babamdı. Bana babalık yapıyordu diyerek gözyaşı dökerken fenalaştı. Yüksel Örenbaş'a yakınları müdahale etti.

Mehmet Başören'in cenazesi, faciadan 2 gün sonra bulunan eşi Meryem Başören'in mezarının yanında, Alim Böşören ve İsmail Örenbaş da aynı mezarlıkta toprağa verildi. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com