Zonguldak'ta 13 kişiyi arama çalışmaları sürüyor

Zonguldak'ta 13 kişiyi arama çalışmaları sürüyor
Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'ndeki köprü faciasının 6'ncı gününde kayıp 13 kişiyi arama çalışmaları sürüyor.

Çöken beton bloklar henüz sudan çıkarılamadı. Dün cesedi bulunan minibüs yolcularından 33 yaşındaki Serdar Saraç'ın cenazesi ise gözyaşları içinde toprağa verildi.

Geçen cuma günü çöken Çaycuma İlçesi girişindeki Çaycuma Köprüsü'nden Filyos Çayı'na düşen minibüsteki 10 kişi ile o sırada yaya yürüyen 5 kişiden 60 yaşındaki Meryem Başören'in cesedi olaydan 43 saat sonra, Serdar Saraç'ın cesedi ise 5 gün sonra dün akşam saatlerinde çayda bulundu. Kayıp 13 kişiyi arama çalışmalarına bu sabah yeniden başlandı. Deniz Polisi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, botlarla çay üzerinde tarama yaparken, Türkiye Taşkömürü Kurumu, jandarma, polis, belediye ve itfaiye ekipleri ise çayın her iki tarafındaki sazlık alanları tarıyor. Toplam 160 kişilik ekibin şuana kadar yaptığı çalışmalarda kayıplara ulaşılamadı.

BETON BLOKLAR ÜÇE BÖLÜNDÜ

Çöken 200 tonluk beton blokların kaldırılması çalışması da devam ediyor. 300 tonluk vincin yetersiz kalması üzerine parçalanmasına karar verilen bloklar, kırıcı ile 3'e bölündü. Beton bloklar çelik halatla bağlanıp vinçle çekilmeye çalışılıyor. İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ahmet Güngör, İstanbul Büyükşehir Belediyesi dalgıç ekibinin beton blokların altına inip görüşün olduğu yerleri kontrol ettiğini, ancak minibüse rastlamadığını söyledi. Güngör, minibüsün blokların altında olma ihtimalinin çok az olduğunu kaydetti.

BELEDİYE BAŞKANI DA AĞLADI

Dün cesedi bulunan evli ve 2 çocuk babası Serdar Saraç'ın cenazesi, Yolgeçen Köyü'nde toprağa verildi. Cenazenin, evden camiye götürülmesi sırasında eşi Songül Saraç, "Ben seni çok sevdim, kıymetlim" diyerek gözyaşı döktü. Olayda babası Kemal ve yeğeni Sezgin Gülşen'i kaybeden Belediye Başkanı Mithat Gülşen de Songül Saraç'ı ve diğer yakınlarını teselli etmeye çalışırken gözyaşlarını tutamadı. Köy camisinde kılınan cenaze namazına Vali Erol Ayyıldız Kaymakam Hasan Yaman da katıldı. Saraç'ın cenazesi, namazın ardından köy mezarlığında toprağa verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com