Zonguldak'taki cinayet

Zonguldaktaki cinayet
Tartıştığı eşini boğduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan Erke:

ZONGULDAK (AA) - Kozlu ilçesinde tartıştığı kocasını boğduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan Ayşegül Erke, 20 yıldır eşinden şiddet gördüğünü öne sürerek, "Olay yaşanmasaydı o gün eşimin beni öldüreceği izlenimini edindim. Sürekli korku içinde yaşıyorduk. Bana ve çocuklara zarar vereceğini biliyorduk" dedi.

Eşi Mehmet Ali Erke'yi (38) 8 Ocak'ta boğduğu iddiasıyla çıkarıldığı nöbetçi mahkemece eylemin "meşru müdafaa" sınırlarında kaldığı gerekçesiyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Ayşe Erke, gazetecilere yaptığı açıklamada, eşinin şiddet uyguladığını, "anneni öldürürüm, kardeşini keserim" diye tehditler savurduğunu iddia etti.

Çocuklarının doğumunun ardından eşinin tehditlerini arttırdığını öne süren Erke, şöyle konuştu:

"Evlendiğimiz günden olayın yaşandığı güne kadar şiddet görüyordum. Sürekli dövüyordu. Alkol ve uyuşturucu kullanıyordu. Ailemle ve çocuklarımla beni tehdit ediyordu. 'Ben çocukları göstermeyeceğim sana, bitecek dersen keserim onları, bir daha onları göremezsin' şeklinde tehditler savuruyordu. Eşimin ailesi yaşadıklarımı biliyordu. Yaşadıklarımla ilgili önlem almıyorlardı. Eşimin tedavi olmasını istiyordum. Ailesinin söyledikleri etkili olmuyordu, onları bile dinlemiyordu. Tedavi olması için fazla üzerine gitmiyorlardı. Olay yaşanmasaydı o gün eşimin, beni öldüreceği izlenimini edindim. Sürekli korku içinde yaşıyorduk. Bana ve çocuklara zarar vereceğini biliyorduk."

- "Eşimle iyi günlerim oldu ama ender günlerdi"

Erke, cinayetin ardından nöbetçi mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına şaşırdığını belirterek, eşiyle yaşadığı 20 yıl boyunca cezasını çektiğini, davanın çocuklarının hayrına sonuçlanmasını umduğunu söyledi.

Gazetecilere "Çocuklarınızın ve kendinizin öleceğini bilseydiniz, ne yapardınız" diye soran Erke, "Çocuklarınızı ve canınızı teslim mi ederdiniz? Bundan önce çocuklarım için yaşadım. Bundan sonra da yaşayacağım. Eşimle iyi günlerim oldu ama ender günlerdi. Bir gün iyi oluyorsak, akşam yine kavga çıkıyordu" ifadesini kullandı.

Kozlu beldesinde 8 Ocak'ta tartıştığı eşi Mehmet Ali'yi boğan Ayşegül Erke, polise temsil olmuş, nöbetçi mahkemece eylemi meşru müdafaa sınırlarında kaldığı gerekçesiyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Mahkemece kabul edilen iddianamede, sanığın cinayeti haksız tahrik altında cinayeti işlediği iddiasıyla 24 yıla kadar hapsi istenmişti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com