Zübeyde Hanım Hastanesi'nin çocuk servisi yeni binasında hizmete girdi

Zübeyde Hanım Hastanesi'nin çocuk servisi yeni binasında hizmete girdi
Afyonkarahisar Zübeyde Hanım Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesinin çocuk poliklinik bölümleri, bir süre önce Afyonkarahisar Yeni Devlet Hastanesine taşınan Göğüs Hastalıkları Hastanesinin eski binasında hizmet vermeye başladı.

Taşınma işleminin ardından çocuk polikliniklerinin yer aldığı servis, protokolün katılımı ile hizmete açılırken, düzenlenen törene Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Belediye Başkanı

Burhanettin Çoban, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Okçin Akşit, Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ayhan Erenoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici ve Afyonkarahisar Zübeyde Hanım Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi Başhekimi Mesut Köse ile daire müdürleri ve davetliler katıldı. Gerçekleştirilen açılış töreninde bir konuşma yapan Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, sağlıkta yurt genelinde büyük bir dönüşümün yaşandığı, standartların yükseldiğini söyleyerek, Afyonkarahisar’ında bu hizmetlerin kervanına katılmak zorunda olduğunu belirtti. Afyonkarahisar’da 5 yıldızlı otel konforunda çok güzel bir devlet hastanesi yapıldığını söyleyen Vali Balkanlıoğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Yeni yapılan Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yapımı devam ediyor. Ancak o yapılana kadar belli bir zaman geçeceği için halkımız daha rahat bir hastane özlemi çekiyordu. Anne ve çocuk açısından son derece önemli olan doğum sonrası bakım için geniş yerlere ihtiyaç vardı. En azından yeni doğan ünitesini ayırarak tedavilerin rahatlıkla yapılacak bir hastaneye ihtiyacımız vardı. Yeni göreve gelen genel sekreterimiz müdürümüzle birlikte bana bu teklifi getirdiklerinde geç bile kaldınız darısı Ağız Diş Sağlığı Merkezinin başına demiştim. Şimdi ise bu projeyi hayata geçirmiş durumdayız. Artık çocuk servisi yeni yerinde daha iyi hizmet verecek.”

YOĞUNLUK OLDUĞU ZAMANLARDA BİR ODA DA 15 KİŞİ YATIYORDU

Açılış töreninde konuşan Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ayhan Erenoğlu ise göreve başladıkları 2 Kasım’dan bu yana çocuk hastanesinin yer dar olduğu için sürekli bir çözüm arayışı içerisinde olduklarını söyleyerek, “Bir çok gece hastanelerimizi ziyaret ettik. Bu ziyaretlerimizde gördük ki çocuk hastanemizin yeri olduğundan için hizmette yetersizlik yaşanıyor. Bunu ortadan kaldırmak için çocuk hastanemiizn bir bölümünü Afyonkarahisar Yeni Devlet Hastanesine taşınan Göğüs Hastalıkları Hastanesinin eski binasına taşımaya karar verdik. Bunu yaparken de şöyle bir önlemde aldık yeni doğan servisini, yoğun bakımı ve çocuk cerrahisini mevcut yerinde bıraktık, Çünkü doğum sonrası oluşacak anne çocuk birlikteliğini orda ifa etmek zorundaydık. Böylelikle yoğunluk olduğu zamanlarda bir oda da 15 kişinin yatmasının da önüne geçtik. Bu binaya sadece çocuk poliklinikleri aldık ve hizmete açtık” dedi.

Konuşmaların ardından yeni hizmet binası protokol üyelerinin kurdeleyi kesmesinin ardından hizmete açılırken, protokol üyeleri daha sonra hastaneyi gezerek tedavi gören hastalarla sohbet ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler. (VİK)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com