Zübeyde Hanım mezarı başında anıldı

Zübeyde Hanım mezarı başında anıldı
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım, ölümünün 90. yıl dönümünde Karşıyaka'daki anıt mezarında törenle anıldı.

Anma törenine, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, İzmir Vali Yardımcısı İbrahim Ballı, Kaymakam Mehmet Emin Avcı, Garnizon Komutanı Vekili Deniz Piyade Albay İsmail Sözener, ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve yurttaşlar katıldı.

Anıt mezara çiçek bırakılmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu, Karşıyaka Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı okundu.

Törende konuşan Türk Kadınlar Birliği Karşıyaka Şube Başkanı Yengi Borat, Mustafa Kemal Atatürk'ün çeşitli zamanlarda dünyada asrın lideri seçildiğini belirterek, ''Bugün ölümünün 90. yılında andığımız Zübeyde Hanım, işte böyle bir oğulun annesidir. Zübeyde Hanım, Atamız'ın ve tüm Türk milletinin anasıdır'' dedi.

Türk Anneler Derneği Karşıyaka Şube Başkanı Feyza Işıklı da Ulu Önder'in annesinin ölüm haberini yurt gezisinde aldığını, görev bilinciyle üzüntüsünü kalbine gömerek gezisini tamamladıktan sonra İzmir'deki kabrine geldiğini ifade ederek, ''kalbi anne sevgisiyle dopdolu olsa da vatana olan bağlılığını gösterdiğini'' söyledi. Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu öğrencisi Ezgi Uğur da ''En büyük anamıza'' adlı şiiri okudu.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com