Zürih'te futbol zirvesi

Zürih'te futbol zirvesi
TFF Başkanı Demirören, FIFA Başkanı Sepp Blatter'i ziyaret etti.
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ve ekibinin, İsviçre'nin başkenti Zürih'te, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Sepp Blatter ve FIFA komiteleriyle yaptığı görüşmeler sona erdi.
 
TFF seçimlerinin ardından FIFA'ya tamamen bir ''nezaket ziyareti'' gerçekleştirdiklerini vurgulayan Demirören, ''Sayın Blatter'e, Federasyonumuzun vizyonunu ve yapmak istediklerini anlattık. Kendisi de hem vizyonumuza ortak olduğunu hem de Türk futbolunun ve Türkiye'nin, FIFA için, dünya futbolu için ne kadar önemli olduğunu vurguladı'' diye konuştu.
 
Demirören, ''Türkiye'de futbolla ilgili yaşanan gelişmeler gündeme geldi mi?'' şeklindeki soruya ise, ''Hayır, genel olarak bir şey gelmedi. Türkiye'de yaşananları tabi ki genel olarak bilgi verdik, sadece o şekilde kaldı'' diye yanıt verdi.
 
Yıldırım Demirören, ''Türk futbolunu nasıl günler bekliyor?'' şeklindeki soru üzerine, ''Bizim birinci hedefimiz, Türk futbolundaki stresi bitirmek. Federasyon olarak bununla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalarla alacağımız kararları hem kulüplerle, hem Spor Bakanlığımızla paylaşıp, öncelikle seyirci olaylarını, küfürü bitirme hedefimiz var. Türk futbolu geçen seneden beri bir süreç yaşıyor. Bu süreç, Tahkim Kurulunun verdiği kararla bize göre bitmiştir. Çünkü UEFA'nın istediği şekilde, özerk kurullar kararlarını almıştır'' diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com